Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ З'ЯСУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ У ТУРЕЦЬКІЙ МОВІ

СЕМАНТИКО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ З'ЯСУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ У ТУРЕЦЬКІЙ МОВІ

Назва:
СЕМАНТИКО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ З'ЯСУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ У ТУРЕЦЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
ЧУБРИКОВА Ольга Олександрівна
УДК 811.512.161
СЕМАНТИКО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ
СКЛАДНОПІДРЯДНИХ З'ЯСУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ У ТУРЕЦЬКІЙ МОВІ
10.02.13 - мови народів Азії, Африки,
аборигенів Америки та Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2005


Дисертацією с рукопис.
Роботу виконано на кафедрі тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Бондаренко Іван Петрович
завідувач кафедри китайської, корейської та японської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор,
академік НАН Казахстану
Мусаєв Кенесбай Мусайович головний науковий співробітник Інституту мовознавства РАН (м. Москва)
кандидат філологічних наук
Саттарова Зера Мамбетівна
старший викладач кафедри кримськотатарської і турецької філології Кримського державного інженерно-педагогічного університету МОН України
Провідна установа:
Одеський національний університет ім. II. Мечникова
Захист відбудеться "12" жовтня 2005 р. о 14.00 годині на засідан-ні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: м. Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: м. Київ-1, вул. Грушевського, 4, к. 207.
Автореферат розіслано " 12" вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук ХамрайО.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання, що стосуються складнопідрядних конструкцій, є одними із найскладніших у тюркології. Це зумовлено, насамперед, відмінністю синтаксичних структур турецької та більшості європейських мов, у тому числі й української, і, відповідно, неможливістю прямого співвіднесення багатьох лінгвістичних понять, які характеризують складнопідрядні речення.
До цього часу у вітчизняній тюркології (див. роботи В. Гордлевського, М. Дмитрієва, Т. Груніна, А. Кононова, Ш. Айлярова, С. Соколова, М. Баскакова, О. Баскакова, Н. Гаджиєвої, Е. Севортяна та ін.) дослідження складнопід-рядних конструкцій базувалося фактично лише на двох принципах – логіко-граматичному, відповідно до якого підрядні речення або ж їхні еквіваленти – поширені звороти – класифікувалися за принципом їх уподібнення до членів простого речення (підрядні додаткові, підметові, означальні, обставинні чи розгорнутий додатковий зворот, розгорнутий підметовий зворот і т.ін.), або формальному, що спирався на морфологічні форми, які утворюють розгорнуті звороти. Однак сьогодні значного поширення в мовознавстві набули структурно-семантичні та семантико-структурні класифікації складнопідрядного речення (див. роботи В. Виноградова, О. Шахматова, І. Білодіда, Л. Теньєра, В. Бєлошапкової, Н. Валгиної, І. Вихованця, К. Городенської, М. Плющ, О. Пономаріва, А. Грищенка, А. Загнітка, І. Слинько, Ю. Бєляєва та ін.).
Проте існуючі спроби вітчизняних лінгвістів (М. Баскаков, А. Кононов, С. Соколов, О. Баскаков, Ш. Айляров) розробити структурно-семантичну класифікацію турецького речення не можна назвати такими, що повною мірою відповідають критеріям цієї класифікації. У зв’язку з цим до сьогодні з’ясувальні речення не були виділені в окремий граматичний тип. Це призвело до того, що складнопідрядні речення з однаковим типом семантико-граматичного зв’язку в них, а саме – з’ясувальним, розглядалися розпорошено відповідно до характеристики лише синтаксичної ролі їхнього підрядного компонента: у розділах про додаткові, підметові та інші підрядні речення. Традиційна класифікація підрядних речень та розгорнутих зворотів за їх співвідношенням з членами простого речення у багатьох випадках повною мірою не віддзеркалює багатогранних змістових відношень, що існують між предикативними центрами складнопідрядної конструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СЕМАНТИКО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ З'ЯСУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ У ТУРЕЦЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок