Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської
інтеграції України
Катрушин Богдан Миколайович
УДК 338.9
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕФОРМУВАННЯ
ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 08.02.03 – Організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий
керівник: | доктор економічних наук, Рудченко Олександр
Юрійович, Науково-дослідний економічний
інститут Міністерства економіки та з питань
європейської інтеграції України, завідувач відділом
доктор економічних наук,
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук
Денисенко Микола Павлович,
ВАТ “Хімнафтомашпроект”,
начальник управління зовнішньоекономічною діяльністю
кандидат економічних наук, старший
науковий співробітник
Корнєєв Володимир Вікторович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при
Міністерстві фінансів України,
провідний науковий співробітник.
Провідна організація: |
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра управління зовнішньоекономічною діяльністю
Захист відбудеться 24 квітня 2003 року об 13 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м.Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Автореферат розісланий 21 березня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук О.Ю. Рудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою умовою формування в Україні двохсекторної моделі соціально орієнтованої ринкової економіки є здійснення процесів реформування відносин власності. Разом з тим, в Україні ці процеси проходять недостатньо динамічно, що зумовлено їх складністю та багатоаспектністю, відсутністю належної орієнтації на ефективність виробництва та узгодженості з іншими напрямками ринкових перетворень. В результаті спостерігається, з одного боку, недостатня ефективність функціонування підприємств недержавного сектора, а з другого – втрата керованості державним сектором. Тому зараз необхідно вдосконалити механізм державного регулювання реформування відносин власності з урахуванням особливостей сучасного етапу ринкових перетворень та з позицій його орієнтації на підвищення ефективності функціонування підприємств; сприяти залученню фінансових ресурсів на інвестування реального сектора економіки.
Теоретичним, методичним та практичним питанням реформування відносин власності присвячена значна кількість праць як в світовій, так і в вітчизняній науці. Спираючись на результати досліджень в цій сфері та враховуючи особливості сучасного етапу реформування відносин власності, коли, з одного боку, до приватизації залучаються стратегічно важливі підприємства, а з другого - необхідно підвищити ефективність функціонування підприємств державного сектора економіки, актуальним є подальша розробка як теоретичних, так і методичних та практичних аспектів даної проблеми.
В даному дослідженні увага акцентується на вдосконаленні механізму державного регулювання процесів реформування відносин власності з широких позицій, тобто здійснення не тільки роздержавлення і приватизації , але й вдосконалення структури та розмірів державного секторів економіки, а також визначення державного впливу на об’єкти, від діяльності яких в значній мірі залежить сталий розвиток економіки України в цілому. Актуальність та важливість даної проблеми зумовила вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження було виконано згідно з планами науково-дослідних робіт Науково-дослідного економічного інституту (НДЕІ) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України протягом 2000-2001 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РЕФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок