Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАРОД В УМОВАХ ДЕПОРТАЦІЇ (1944 - 1967 рр. )

КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАРОД В УМОВАХ ДЕПОРТАЦІЇ (1944 - 1967 рр. )

Назва:
КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАРОД В УМОВАХ ДЕПОРТАЦІЇ (1944 - 1967 рр. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хаялі Рустем Ізеттович
УДК 947.7. (= 947.22) (575.1)
КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАРОД
В УМОВАХ ДЕПОРТАЦІЇ
(1944 - 1967 рр. )
07.00.01. Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь)
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ГАНКЕВИЧ Віктор Юрійович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь)
кафедра історії України та допоміжних історичних
дисциплін, доцент
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
КУЧЕР Володимир Іванович,
Інститут політології та міжнаціональних відносин
НАН України (м. Київ),
головний науковий співробітник
доктор історичних наук, доцент
ГАРЧЕВА Людмила Петрівна,
Кримський факультет
Університету внутрішніх справ (м. Сімферополь),
начальник кафедри державно-правових дисциплін
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ),
відділ сучасної історії України
Захист відбудеться 06.10.2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69000, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. V, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького державного університету (адреса: 69000, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. II.)
Автореферат розісланий 05.08.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Початок 90-х рр. ХХ ст. ознаменовано кризою тоталітаризму і монопольного панування комуністичної партії в СРСР, створенням суверенних демократичних держав.
Проголосивши державну незалежність у серпні 1991 р., Україна прийняла принципово важливі документи - “Декларацію прав національностей України” (1991 р.), Закон “Про національні меншини в Україні” (1992 р.), котрі заклали основу ефективного функціонування демократичних інститутів, визначили політичні та соціальні орієнтири побудови громадянського суспільства.
Важливим етапом будівництва суверенної, демократичної і правової держави стало прийняття у червні 1996 р. Конституції України. Віднині на конституційному рівні були створені підстави для вільного розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності корінних народів і національних груп, що населяють Україну. Разом з тим Конституція України заклала основи гарантій економічних, політичних і соціальних прав, створила умови стабільності та злагоди в міжнаціональних відносинах.
Ідеологічні настанови, цензурні обмеження, що існували в СРСР, були суттєвою перепоною у вивченні складних політичних, соціальних і етнокультурних процесів у суспільстві. Відсутність свободи дослідження була основною проблемою на шляху об’єктивного, наукового висвітлення історії кримськотатарського народу.
На сучасному етапі дослідники почали більше приділяти уваги вивченню системи міжнаціональних відносин. Важливим аспектом даної проблематики є висвітлення історії кримськотатарського народу, який в роки тоталітарного режиму пережив масову депортацію. Історики, які займаються цими питаннями, у своїх дослідженнях зупиняються на певних аспектах депортації або на історії національного руху, тоді як складне і багатогранне питання адаптації в нових соціально-економічних умовах, етнокультурному і мовному середовищі потребує комплексного і ґрунтовного дослідження. Це допоможе швидше подолати наслідки тих трагічних подій, сприятиме будівництву демократичного, правового суспільства в Україні.
У дисертації термін “депортація” розуміється в більш широкому контексті, оскільки політика держави щодо кримськотатарського народу не закінчується лише одноразовим насильницьким переселенням з етнічної території. Державна політика, яка проводилася протягом тривалого часу, включала в себе комплекс заходів, спрямованих на створення особливих умов для депортованих в економічній, соціальній, політико-правовій і культурній сферах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАРОД В УМОВАХ ДЕПОРТАЦІЇ (1944 - 1967 рр. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок