Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-МІСТОБУДІВНЕ ФОРМУВАННЯ КИТАЇВСЬКОГО КОМПЛЕКСУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ КИЄВА Х – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ

ІСТОРИКО-МІСТОБУДІВНЕ ФОРМУВАННЯ КИТАЇВСЬКОГО КОМПЛЕКСУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ КИЄВА Х – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ

Назва:
ІСТОРИКО-МІСТОБУДІВНЕ ФОРМУВАННЯ КИТАЇВСЬКОГО КОМПЛЕКСУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ КИЄВА Х – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ІЗОТОВ Анатолій Олександрович
УДК 711.52:902(477-25)“09/20”
ІСТОРИКО-МІСТОБУДІВНЕ ФОРМУВАННЯ
КИТАЇВСЬКОГО КОМПЛЕКСУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ КИЄВА
Х – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ
Спеціальність 18.00.01 – теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: кандидат архітектури, доцент
ЯРЕМЕНКО Лариса Василівна
Національна академія образотворчого мистецтва і
архітектури
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
РИЧКОВ Петро Анатолійович
завідувач кафедри архітектури Національного
університету водного господарства та
природокористування (м.Рівне)
кандидат архітектури, доцент
ПУЧКОВ Андрій Олександрович
завідувач лабораторії Інституту проблем сучасного мистецтва
Академії мистецтв України
Захист відбудеться “03” липня 2008 р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .103.01 Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури за адресою: 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20)
Автореферат розісланий “____” червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, професор Л.В.Прибєга
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Постановка проблеми. Одним із завдань архітектурної науки є дослідження формування історичних населених місць, комплексів, ансамблів, осібних об’єктів, які віддзеркалюють становлення та розвиток культури певної країни, регіону, міста тощо, з метою заповнення лакун в цьому процесі та вироблення, в разі необхідності, науково-обґрунтованих рекомендацій щодо їх подальшого розвитку (для містобудівних утворень, комплексів, ансамблів) або ж відтворення чи реставрації, проведення інших робіт, направлених на збереження чи відновлення втрачених частин, елементів тощо (щодо осібних об’єктів).
В даній роботі на основі існуючого та виявленого матеріалів, натурних обстежень проведених автором протягом 2001-2008 років, досліджується історико-містобудівне формування Китаївського комплексу в Києві.
Обрання об’єкту дослідження зумовлено тим, що комплекс складається з різночасових архітектурно-планувальних елементів, компактно зосереджених в єдиних історико-просторових межах.
Актуальність теми визначається епізодичністю та фрагментарністю попередніх штудій, які носили здебільшого умоглядний характер і, крім історико-археологічних та архітектурно-археологічних розвідок, не мали науково-обґрунтованої, фахової оцінки виявлених фактів або артефактів, а також відсутністю на сьогодні узагальнюючого дослідження Китаївського комплексу.
Інформація щодо комплексу знаходила відображення на сторінках історичних та статистичних описів, спогадів, літературних творів та періодичних видань кінця ХVІІІ – початку ХХІ століть. Першою спробою комплексного підходу до вивчення Китаївського комплексу стало видання “Звід пам’яток історії та культури України”), але подана в ньому інформація носить суто констатуючий характер.
Протягом історичного розвитку йшла неухильна інтеграція Китаївського комплексу до просторово-планувальної структури Києва з відповідною урбанізацією прилеглих територій, а з 20-х років ХХ століття відбувалась руйнація його складових елементів. Це зумовило необхідність розробки науково-обґрунтованих рекомендацій, спрямованих на регенерацію історичного середовища комплексу з метою раціонального використання наявного в його межах історико-культурного потенціалу та збереження традиційного характеру середовища.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРИКО-МІСТОБУДІВНЕ ФОРМУВАННЯ КИТАЇВСЬКОГО КОМПЛЕКСУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ КИЄВА Х – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок