Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ СЕРЕДНІХ ОСАДОК ФУНДАМЕНТІВ НА ШАРУВАТИХ ОСНОВАХ ВІД ВЕРТИКАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ.

ПРОГНОЗУВАННЯ СЕРЕДНІХ ОСАДОК ФУНДАМЕНТІВ НА ШАРУВАТИХ ОСНОВАХ ВІД ВЕРТИКАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ.

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ СЕРЕДНІХ ОСАДОК ФУНДАМЕНТІВ НА ШАРУВАТИХ ОСНОВАХ ВІД ВЕРТИКАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
На правах рукопису
Маркелова Тетяна Вікторівна
УДК 131.03.01
ПРОГНОЗУВАННЯ СЕРЕДНІХ ОСАДОК ФУНДАМЕНТІВ
НА ШАРУВАТИХ ОСНОВАХ ВІД
ВЕРТИКАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ.
Спеціальність 05.23.02 – підвалини та фундаменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ, 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБтаА), Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шаповал Володимир Григорович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, професор кафедри основ та фундаментів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Зоценко Микола Леонідович, Полтавський державний технічний університет ім. Ю. Кондратюка, завідувач кафедри основ і фундаментів;
кандидат технічних наук, доцент Рубан Олег Анатолійович, докторант кафедри “Колія і колійне господарство” Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту.
Провідна установа:
Державний науково- дослідний інститут будівельних конструкцій, відділ основ і фундаментів, Держбуд України, м. Київ,;
Захист відбудеться 22 березня 2001 р. у 13 годин на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д08.085.01 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ, вул.Чернишевського 24а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ПДАБтаА: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського 24а.
Автореферат розісланий 5 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ Баташева К. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. У практиці інженерної діяльності проблема прогнозу середніх осадок фундаментів займає важливе місце. Наявні в науково-технічній літературі дані свідчать про те, що методи розрахунку, які використовуються в даний час, в ряді випадків не дозволяють досягти необхідної точності.
Однією з причин цього є недостатньо повний облік текстурних особливостей будови ґрунтової товщі, а саме – шаруватості, властивої природним ґрунтовим нашаруванням. Наявні теоретичні дослідження напружено-деформованого стану (НДС) шаруватих основ носять розрізнений характер, а більша частина їх виконана з використанням різних допущень, спрощуючих розрахунок, що спотворюють реальну картину.
Існуючі в даний час методи розрахунку середніх осадок фундаментів на ґрунтових основах, як правило, базуються на використанні отриманих у рамках моделі лінійного пружного ізотропного середовища рішень для ряду компонентів напружень. При цьому не достатньо враховується той факт, що в основах із шаруватою текстурою розподіл напружень (а, отже, і переміщень) може істотно відрізнятися від їх розподілу в однорідній основі. Вказане також відноситься до її наслідків- що є проблемами розрахунку середніх осідань і кренів розташованих поблизу один одного фундаментів, а також прогнозу процесу їхнього розвитку за часом при врахуванні таких реологічних процесів, як фільтраційна консолідація і повзучість ґрунтового кістяка.
ЗВ'ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Здобувач був виконавцем держбюджетних НДР №19 і 51, відповідно темплану Мінвузу України в 1993-1996р. які пов'язані із прогнозом тривалих деформацій ґрунтових основ і розробкою аналітичних методів розрахунку фундаментів великої площі, у тому числі для будинків, що реконструються з фундаментами на слабких водонасичених основах.
МЕТА І ЗАДАЧІ ДОСЛІДЖЕННя. Метою роботи була розробка методики розрахунку середні осідань фундаментів, що знаходяться на шаруватій основі при обліку реологічних процесів, що протікають у ньому. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі задачі:
- експериментально дослідити поведінку моделей фундаментів на шаруватій основі при передачі ступінчастого зростаючого навантаження і різному співвідношенні деформаційних властивостей ґрунтових шарів, їх товщі і розміщення на глибині;
- експериментально установити вплив реологічних властивостей на характер розвитку в часі середніх осідань фундаментів на шаруватій основі в залежності від текстурних особливостей ґрунтової товщі;
- розробити методику розрахунку і на цій основі оцінити наскільки НДС шаруватих основ відрізняється від НДС однорідної основи;
- запропонувати практичні рекомендації з розрахунку середніх осадок фундаментів на шаруватих основах з урахуванням реологічних властивостей ґрунту, особливостей його залягання і взаємного впливу на деформації основи поруч розташованих фундаментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ СЕРЕДНІХ ОСАДОК ФУНДАМЕНТІВ НА ШАРУВАТИХ ОСНОВАХ ВІД ВЕРТИКАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок