Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЯ ТОНКОЇ КИШКИ ПРИ ДІЇ ПЕСТИЦИДУ 2.4-Д АМІННОЇ СОЛІ (ДИХЛОРФЕНОКСИОЦТОВОЇ КИСЛОТИ) ТА КАДМІЮ (експериментальне дослідження)

МОРФОЛОГІЯ ТОНКОЇ КИШКИ ПРИ ДІЇ ПЕСТИЦИДУ 2.4-Д АМІННОЇ СОЛІ (ДИХЛОРФЕНОКСИОЦТОВОЇ КИСЛОТИ) ТА КАДМІЮ (експериментальне дослідження)

Назва:
МОРФОЛОГІЯ ТОНКОЇ КИШКИ ПРИ ДІЇ ПЕСТИЦИДУ 2.4-Д АМІННОЇ СОЛІ (ДИХЛОРФЕНОКСИОЦТОВОЇ КИСЛОТИ) ТА КАДМІЮ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,32 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ГРИЩУК Марія Іванівна
УДК 611-018 + 611-013 + 616-053.2 + 612.65 + 577.95
МОРФОЛОГІЯ ТОНКОЇ КИШКИ ПРИ ДІЇ ПЕСТИЦИДУ 2.4-Д АМІННОЇ СОЛІ (ДИХЛОРФЕНОКСИОЦТОВОЇ КИСЛОТИ) ТА КАДМІЮ
(експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Тернопіль - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Дєльцова Олена
Іванівна, Івано-Франківська державна медична
академія МОЗ України, завідувач кафедри гістології,
цитології та ембріології
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, професор Піскун Раїса
Петрівна, Вінницький національний медичний
університет ім.М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач
кафедри медичної біології.
доктор біологічних наук, професор Стеченко Людмила
Олександрівна, Національний медичний університет ім.
О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри
гістології. цитології та ембріології.
Провідна установа:
Луганський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нормальної анатомії людини, м.Луганськ.
Захист відбудеться 27 травня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті ім.І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м.Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м.Тернопіль, вул.Руська,12).
Автореферат розісланий 12 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Я.Я.Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значні темпи індустріального розвитку та видобутку різних видів мінеральної сировини та енергетичних ресурсів призвели до підвищення антропогенних навантажень на довкілля. Інтенсифікація сільськогосподарського виробництва, яка супроводжувалася використанням все більшої кількості мінеральних добрив, пестицидів та важких металів, зумовила майже повсюди забруднення ними грунтів, поверхневих водних ресурсів, і як наслідок, продукції рослинництва і тваринництва. Вищевказані фактори значною мірою вплинули на природні умови життя людей, суттєво змінили якість навколишнього середовища з точки зору здоров’я населення.
Широке застосування засобів захисту рослин є економічною необхідністю. Майже третина врожаю зернових та інших сільськогосподарських структур на Україні забезпечується завдяки інтегрованому хімічному захисту рослин (В.В.Моргун, В.Ф.Логвиненко,1995). Об’єктивні медичні дані свідчать за дедалі зростаючий вплив екологічних чинників, серед яких чільне місце посідають пестициди, мінеральні і органічні добрива, на здоров’я населення, особливо на захворюваність органів травлення (Н.П.Вашкулат,1998; Л.О.Стеченко, Л.П.Пивоварова,2000; М.С.Гнатюк,2004). Серед пестицидів великих масштабів досягло застосування арілоксиалкілкарбонових кислот, типовим представником яких є 2,4-дихлорфеноксиоцтова кислота (Т.Л.Діброва і співавт.,2003). Характер ураження органів людини пестицидами має політропний напрям і пов’язаний з їх генералізуючою дією. Oдні пестициди викликають неблагоприємні віддалені ефекти (мутагенна, онкогенна, тератогенна, гонадотропна та ембріологічна дія), інші – конкретну вибіркову дію (Р.Д.Габович, С.Б.Селюченко,1995; В.А.Гапон,2000). Щодо дії окремих пестицидів у низьких концентраціях на структуру того чи іншого органа, то проведені дослідження наводяться в літературі в обмеженій кількості. Тому необхідно дослідити вплив низьких доз пестицидів на стан органів, які в першу чергу стикаються з цими речовинами, тобто є вхідними воротами для проникнення зазначених сполук з їжею.
Не менш загрозливим і шкідливим є інтенсивне забруднення довкілля сполуками важких металів, зокрема кадмію (И.М.Трахтенберг,1997), певна кількість яких виявлена в суперфосфатах, що використовуються в Україні (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОРФОЛОГІЯ ТОНКОЇ КИШКИ ПРИ ДІЇ ПЕСТИЦИДУ 2.4-Д АМІННОЇ СОЛІ (ДИХЛОРФЕНОКСИОЦТОВОЇ КИСЛОТИ) ТА КАДМІЮ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок