Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан СТРАХУ ТА ЙОГО РОЛЬ у ПРавоохоронній ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОВС

Стан СТРАХУ ТА ЙОГО РОЛЬ у ПРавоохоронній ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОВС

Назва:
Стан СТРАХУ ТА ЙОГО РОЛЬ у ПРавоохоронній ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОВС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
АРТЕМ’ЄВ ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 159.942:340.6
Стан СТРАХУ ТА ЙОГО РОЛЬ
у ПРавоохоронній ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОВС
19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор
Бандурка Олександр Маркович,
Національний університет внутрішніх справ,
Голова Наглядової ради – Президент.
Офіційні опоненти:
·
доктор психологічних наук, професор
Бочарова Світлана Петрівна, Національний університет внутрішніх справ, м. Харків, провідний науковий співробітник лабораторії соціальної та психологічної роботи в ОВС;
·
кандидат психологічних наук, доцент
Назаров Олег Олександрович, Академія пожежної безпеки України, м. Харків, начальник навчально-методич-ного центру.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія методології та теорії психології, м. Київ.
Захист відбудеться “28 ” січня 2004 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “27” грудня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Попова


загальна характеристика роботи
Актуальність вивчення проблеми страху та його ролі в організації правоохоронної діяльності визначається тим, що в залежності від інтенсивності переживання страху істотно змінюються психічна діяльність індивіда і, насамперед, самооцінка реальної ситуації. При цьому зростає значимість помилки, яка допускається, що суттєво збільшує фактор ризику в правильності ухвалення рішення. Це особливо важливо враховувати в тих видах професійної діяльності, де правильність ухвалення рішення визначається збереженням життя як того, хто приймав це рішення, так і тих, на кого поширюється це рішення. У першу чергу це відноситься до “життєнебезпечних” професій, де необхідна висока стійкість до дії професійно небезпечних факторів середовища. Стосовно цього існує багато досліджень, що розглядають стійкість до стресу та приділяють увагу питанням підвищення такого роду професійної стійкості. Виникнення стресового стану в людини завжди пов’язане з екстремальними умовами впливу на неї середовища, що, природно, викликають почуття страху. Але розробка цього питання залишається недостатньо результативною.
Природно вважати, що якщо можна говорити про професійні стресові ситуації, то необхідно говорити про професійне почуття страху. Це вимагає необхідності розгляду питання оцінки переживання страху в його якісному і кількісному проявах як однієї з найбільш важливих характеристик, що визначає професійну придатність. Для цього потрібна розробка методів його кількісного і якісного оцінювання.
Правоохоронна діяльність працівника ОВС пов’язана із систематичним ризиком для життя і є однією з найбільш “життєнебезпечних” професій, що вимагає вивчення цього питання стосовно до вирішення задач професійного добору і професійної підготовки. Крім цього, страх є одним із складових інструментарію, що використовується як засіб спрямованого психологічного впливу при проведенні слідчих дій і корекції девіантної поведінки.
Відсутність робіт у сфері дослідження кількісних і якісних характеристик професійного почуття страху як факторів, що сприяють передбаченню небезпеки, визначила вибір теми дисертаційного дослідження “Стан страху та його роль у правоохоронній діяльності працівників ОВС”.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи Національного університету внутрішніх справ із реалізації “Комплексного плану поліпшення роботи і подальшого розвитку служби психологічного забезпечення МВС України на 2000 _2003 роки”; п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Стан СТРАХУ ТА ЙОГО РОЛЬ у ПРавоохоронній ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОВС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок