Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗОВАНІ ЗЛОЧИННІ УГРУПОВАННЯ:

ОРГАНІЗОВАНІ ЗЛОЧИННІ УГРУПОВАННЯ:

Назва:
ОРГАНІЗОВАНІ ЗЛОЧИННІ УГРУПОВАННЯ:
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЛИЗОГУБ БОГДАН ВІКТОРОВИЧ
УДК 343.9 (477)
ОРГАНІЗОВАНІ ЗЛОЧИННІ УГРУПОВАННЯ:
КЛАСИФІКАЦІЯ ТА ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, професор
Куц Віталій Миколайович,
Харківський економіко-правовий університет,
завідуючий кафедрою кримінально-правових дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Мельник Микола Іванович,
Головне науково-експертне Управління
Апарату Верховної Ради України,
заступник керівника;
кандидат юридичних наук, доцент
Кальман Олександр Григорович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права.
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ проблем кримінального права, кримінології та судоустрою, м. Київ.
Захист відбудеться “17” вересня 2004 року о “10.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “17 ” серпня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період розбудови незалежної, демократичної, правової, соціальної Української держави великого значення набуває забезпечення прав та свобод людини, одним з напрямків якого є боротьба зі злочинністю. За результатами соціологічних опитувань боротьба зі злочинністю, особливо її організованими формами, фігурує в числі перших найнебезпечніших загроз суспільству. Вченими і правоохоронцями констатовано, що організована злочинність становить своєрідну вищу стадію розвитку злочинності, є найбільш стійким та консолідованим її проявом. Суспільна небезпека організованої злочинності підкреслюється в багатьох міжнародно-правових документах, зокрема у преамбулі Рамкової Конвенції ООН проти організованої злочинності від 21 липня 1997 року, Неапольській політичній декларації та Глобальному плані дій проти організованої злочинності, прийнятих на Світовій конференції міністрів внутрішніх справ з проблем транснаціональної організованої злочинності, проведеної 21 – 23 листопада 1994 року у м. Неаполі, Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності, підписаної 15 грудня 2000 року у м. Палермо.
Після проголошення незалежності України було прийнято ряд законодавчих актів, спрямованих проти організованої злочинності, в тому числі Закон України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, Державну програму боротьби зі злочинністю, Комплексну цільову програму боротьби зі злочинністю на 1996 – 2000 роки, Комплексну програму профілактики злочинності.
За даними МВС України за період з 1997 по 2003 рр. в Україні було виявлено і знешкоджено 6509 організованих злочинних груп, якими було вчинено 53087 злочинів. За цей же період у членів організованих злочинних груп було вилучено 1899 одиниць вогнепальної зброї, 1212 автомобілів, 5278 кг наркотичних засобів. Проблемі протистояння організованій злочинності з боку держави та суспільства приділяється значна увага. Певні заходи протидії організованій злочинності вживаються, удосконалюється правова база боротьби з нею, але ця робота ще далека від завершення.
Значну увагу проблемі протидії організованій злочинності приділяють кримінологія та кримінально-правова теорія. Зарубіжна кримінологія досліджує цю проблему давно і досягла в цьому певних результатів. Феномен організованої злочинності та окремих її аспектів розглядався в роботах Алексєєва В.О., Адашкевича Ю.М., Антоняна Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗОВАНІ ЗЛОЧИННІ УГРУПОВАННЯ:

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок