Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

Назва:
ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Романів Павло Володимирович
УДК 911.2:[631.43+631.48](477.83/.86)
ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
11.00.05 - біогеографія і географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів, завідувач
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Михайлюк Віктор Іванович,
Одеський державний аграрний університет, кафедра меліорації і
ґрунтознавства, завідувач
кандидат географічних наук, доцент
Мельнійчук Михайло Михайлович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра ` фізичної географії, доцент
Провідна установа: Одеський національний університет імені Іллі Мечникова
Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 16 лютого 2007 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 15 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Телегуз О.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з найбільш варіабельних, інформативних підсистем ґрунту є його фізичний стан. Інформативність властивостей фізичного стану ґрунтів, особливо таких фундаментальних як структура та щільність будови, полягає у тісному взаємозв’язку цих параметрів з іншими підсистемами ґрунту: органічною, біологічною, водно-повітряною, фізико-хімічною, фізико-механічною тощо. Через призму базових фізичних характеристик виявляють закономірності розвитку та функціонування таких станів ґрунту, як гумусовий, біологічний, фізико-хімічний.
Актуальність теми. В умовах високої господарської освоєності території Передкарпаття особливо важливими є наукові дослідження, спрямовані на пізнання різноманітності процесів фізичної деградації ґрунтів, виявлення причин їхнього виникнення та розвитку, а також на пошук оптимальних методів захисту ґрунтів від деградації. Важливим елементом у вивченні фізичного стану ґрунтів є вивчення макроагрегатного рівня їхньої організації. Особливу увагу привертають до себе проблеми взаємозв’язку між властивостями та процесами, що пов’язані з щільністю ґрунтів з одного боку та властивостями і процесами на структурно-агрегатному рівні їхньої організації. В цьому сенсі важливими є виявлення взаємозалежності фізичних параметрів на рівні макроструктури. Порівнюючи фізичний стан ґрунтів Передкарпаття під лісом та ґрунтів, що перебувають у сільськогосподарському використанні виявляються агро-географічні особливості їхньої трансформації. У різних типах та підтипах ґрунтів досліджуваної території ця трансформація має різний характер та інтенсивність, що обумовлена їхньою генетичною природою та процесами, що формують їхній фізичний стан. Актуальність проблеми дослідження фізичного стану ґрунтів Передкарпаття, її теоретичне та практичне значення визначили об’єкт, предмет, мету, завдання, методику, наукову новизну, практичну цінність проведених досліджень та отриманих результатів.
Об’єкт та предмет досліджень. Об’єктом досліджень є ґрунти, що поширені під лісовою рослинністю та ґрунти, що перебувають у сільськогосподарському виробництві: дерново-підзолисті поверхнево-оглеєні, підзолисто-дернові поверхнево-оглеєні, буроземно-підзолисті поверхнево-оглеєні у межах Передкарпаття. Предмет досліджень: особливості компонентів фізичного стану ґрунтів, їхніх властивостей, зв’язок між ними та іншими властивостями ґрунтів, деградаційні процеси, що зумовлюють трансформацію фізичного стану ґрунтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГЕОГРАФО-ГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок