Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з атиповими проявами

особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з атиповими проявами / сторінка 2

Назва:
особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з атиповими проявами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Х. Асратян, 1995; В.Ф. Кузнецов, 2000). Існують також роботи, що вивчають зв’язок захворювань органів травлення, зокрема стравоходу, з супутньою патологією хребта (Н.И. Воронцова, 1969; П.Ф. Колісник, 2004). Після 40 років патологію хребта виявляють практично у кожної людини, тому можливість вертеброгенних впливів на перебіг внутрішніх захворювань існує у більшості пацієнтів (М.А. Аль-Кадаси, 2003; П.Ф. Колісник, 2002). Але кількість робіт, присвячених вивченню цих впливів на перебіг та лікування ГЕРХ незначна (Т. Yamaguchi еt al., 2005).
Дослідження причин атипового перебігу, розробка експрес-методів діаг-ностики, ефективного лікування та профілактики ГЕРХ є важливим напрямком гастроентерології, вивчення шляхів подолання резистентності до лікування, попередження рецидивів та ускладнень ГЕРХ – важливе завдання медичної науки, втілення якого неможливе без урахування вертебрального впливу.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота є фрагментом планової наукової роботи кафедри поліклінічної терапії та сімейної медицини Вінницького національного медичного університету: „Комп’ютерна езофагогастродуоденальна рН-метрія: вибір сучасних фармакопрепаратів та контроль ефективності лікування амбулаторних хворих на кислотозалежні захворювання органів травлення” (№ держреєстрації 0102V003335) та кафедри госпітальної терапії №1: „Особливості лікувально-реабілітаційних заходів при захворюваннях внутрішніх органів і систем у пацієнтів з супутньою патологією хребта” (№ держреєстрації 01050002619).
Мета роботи. Дослідити особливості перебігу, вдосконалити діагностику та запропонувати тактику лікування пацієнтів з атиповими проявами ГЕРХ.
Завдання дослідження:
1. Вивчити особливості перебігу та виявити фактори, які можуть впливати на виникнення атипової симптоматики у хворих на ГЕРХ.
2. Вивчити особливості змін показників езофаго-рН-моніторингу у хворих з атиповими проявами ГЕРХ.
3. Розробити показники норми добового езофаго-рН-моніторингу для вітчизняної системи аналізу внутрішньопорожнинного рН.
4. Розробити експрес-метод діагностики та контролю лікування ГЕРХ.
5. Оцінити ефективність різних методів лікування у пацієнтів з атиповими проявами ГЕРХ і запропонувати оптимальну тактику лікування.
Об’єкт дослідження: хворі на ГЕРХ з атиповими проявами.
Предмет дослідження: вплив патології хребта на перебіг ГЕРХ, показники езофаго-рН-моніторингу та ефективність лікування.
Методи дослідження: Клінічний, ФЕГДС, езофаго-гастро-рН-моніторинг, рентгенографія, магнітно-резонансна (МРТ) та спіральна комп’ютерна томографія (КТ) шийно-грудного відділу хребта, соматографія, С13-уреазний дихальний тест, статистичний.
Наукова новизна. Вперше в Україні розроблено показники норми добового езофаго-рН-моніторингу для вітчизняної системи аналізу внутрішньо-порожнинного рН.
Вперше запропоновано використовувати багатогодинний езофаго-рН-моні-торинг з пробним сніданком та наступною серією провокаційних проб у якості експрес-методу діагностики ГЕРХ та контролю ефективності її лікування.
Вперше, в результаті проведеного клініко-інструментального дослідження, встановлено, що однією з причин атипового перебігу ГЕРХ є патологія шийно-грудного відділу хребта.
Вперше в Україні проведено порівняльну оцінку ефективності різних варіантів терапії, досліджено комбінаційні особливості застосування препаратів різних груп при лікуванні ГЕРХ за допомогою подвійних езофаго-рН-моніторингів.
Вперше запропоновано для збільшення ефективності лікування ГЕРХ поєднувати фармакотерапію з вертебрологічними методами.
Практичне значення роботи. На основі результатів дослідження в клінічну практику впроваджені методики експрес-діагностики та контролю ефективності лікування ГЕРХ, що є важливим кроком в умовах пріоритетного розвитку в Україні сімейної медицини. Матеріали впроваджені в практичну роботу гастроентерологічного центру м. Вінниці та клініко-діагностичної гастроентерологічної лабораторії Вінницького національного медичного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з атиповими проявами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок