Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трудова спрямованість навчання в загальноосвітніх школах України (1920-1937 рр.)

Трудова спрямованість навчання в загальноосвітніх школах України (1920-1937 рр.)

Назва:
Трудова спрямованість навчання в загальноосвітніх школах України (1920-1937 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
МАЗУРЕНКО СВІТЛАНА ГРИГОРІВНА
УДК 373 (091)
 
Трудова спрямованість навчання
в загальноосвітніх школах України (1920-1937 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України,
Сухомлинська Ольга Василівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України,
Бондар Віталій Іванович,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Потапенко Катерина Костянтинівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра педагогіки.
Провідна установа Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника,
кафедра історії педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 13 травня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 9 квітня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Початок ХХІ століття – час переходу до високотехнологічного інформаційного суспільства, в якому якість людського потенціалу, рівень освіченості і культури всього населення набувають вирішального значення. Інтеграція і глобалізація соціальних, економічних і культурних процесів, розбудова української держави вимагають кардинального оновлення освітнього простору України. В цих умовах повинна змінюватися і система навчання дітей та молоді.
Під час переходу загальноосвітніх навчальних закладів на 12-річний термін навчання, на нові зміст та структуру освіти необхідно передбачити перспективи і можливості модернізації системи трудової підготовки молоді відповідно до наявного соціально-економічного стану та ринку праці. В Законі України „Про загальну середню освіту” (1999) наголошується, що загальноосвітня школа повинна забезпечити професійне самовизначення учнів, а тому формування готовності до трудового життя є одним з головних завдань загальноосвітніх навчальних закладів України  1. Закон України. Про загальну середню освіту. Відомості Верховної Ради України. 1999. № 28 від 16 липня.1.
Розв’язання цих проблем покладається на систему освіти і процес навчання зокрема. Адже на межі тисячоліть життя вкотре підтверджує висновки про велику роль праці в розвитку особистості. В нових економічних умовах трудова спрямованість навчання, залучення молоді до трудової діяльності стають не тільки чинниками економічного добробуту держави, самореалізації і творчого розвитку людини, а й передумовою її виживання. За таких умов значно зростає вагомість історико-педагогічних досліджень в галузі трудової спрямованості навчання. Вивчення подій минулих років не тільки дозволить розкрити закономірності розв’язання проблеми, що вже є достатньо важливим, а й зможе дати науково обґрунтовану прогностичну оцінку, сприяти формуванню виваженої освітньої політики.
В сучасних умовах з’явилася можливість всебічно оцінити будь-яке педагогічне явище без упередженого ставлення до тих або інших аспектів вітчизняного чи зарубіжного досвіду. Це особливо важливо в контексті нашого дослідження, оскільки ключові питання трудової спрямованості навчання, підготовки підростаючого покоління до праці завжди розв’язувалися на найвищому партійному і державному рівні.
Проблема взаємостосунків „навчання” і „праці” є однією з актуальних в сучасній педагогіці, психології, філософії, і без цілеспрямованої дослідницької роботи в цій галузі, без об’єктивної оцінки здобутків минулих років наша національна школа буде приречена на вічне „новаторство” і повторення помилок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Трудова спрямованість навчання в загальноосвітніх школах України (1920-1937 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок