Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ -ВИПРОМІНЮВАННЯ З МАЛОЮ ПОТУЖНІСТЮ ДОЗИ НА КЛІТИННІ РЕАКЦІЇ ЛІМФОЇДНИХ ОРГАНІВ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ЗАПАЛЕННІ

ВПЛИВ -ВИПРОМІНЮВАННЯ З МАЛОЮ ПОТУЖНІСТЮ ДОЗИ НА КЛІТИННІ РЕАКЦІЇ ЛІМФОЇДНИХ ОРГАНІВ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ЗАПАЛЕННІ

Назва:
ВПЛИВ -ВИПРОМІНЮВАННЯ З МАЛОЮ ПОТУЖНІСТЮ ДОЗИ НА КЛІТИННІ РЕАКЦІЇ ЛІМФОЇДНИХ ОРГАНІВ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ЗАПАЛЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Варваричева Ольга Сергіївна
УДК 616.42-002-036.12:612.014.482.4
ВПЛИВ -ВИПРОМІНЮВАННЯ З МАЛОЮ ПОТУЖНІСТЮ ДОЗИ НА КЛІТИННІ РЕАКЦІЇ ЛІМФОЇДНИХ ОРГАНІВ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ЗАПАЛЕННІ
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ
України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Клименко Микола Олексійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Симонова Лариса Іванівна, Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор’єва АМН України (м. Харків), керівник лабораторії патофізіології і експериментальної терапії радіаційних уражень;
доктор медичних наук, доцент Березнякова Марина Євгеніївна, Національний фармацевтичний університет МОЗ України (м. Харків), професор кафедри клінічної лабораторної діагностики.
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “14” червня 2007 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 08 ” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, професор Терещенко  А. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запалення є основним типовим патологічним процесом, оскільки лежить в основі більшості існуючих хвороб. Доля хронічного запалення у структурі сучасних захворювань зростає з кожним роком (Маянский Д.Н., 1991; Ватутин Н.Т., Чупина В.А., 2000; Седоренко И.В., Кондратенко И.В. 2003). Тривала і персистуюча антигенна стимуляція флогогеном і компонентами пошкодженої тканини, що має місце при хронічному запаленні, веде до гіперстимуляції і дисфункції імунної системи з подальшим її виснаженням і розвитком імунодефіциту (Крыжановский Г.Н., 2002).
Відомо, що хронічне запалення є одним з основних факторів, що спричиняють або сприяють розвитку пухлинного росту (Coussens L.M., Werb Z., 2002; Murthy S., Winkler J.D., 2002). Імунна система відіграє, очевидно, важливу роль в трансформації хронічного запалення у пухлину, за рахунок можливих збоїв в забезпеченні належного імунологічного нагляду. Відомо також, що, ризик пухлинної трансформації значно зростає при імунодефіцитах, причому, найбільше збільшення частоти злоякісних новоутворень спостерігається у самій лімфоїдній тканині (Воробьев А.И., Кременецкая А.М., Харазишвили Д.В., 2000; Гайукова С.М., Сивак Л.А., 2003).
Незважаючи на значний прогрес в радіобіології, питання про біологічні ефекти іонізуючої радіації в малих дозах і з малою потужністю дози продовжує залишатися актуальним, оскільки такі параметри опромінювання відповідають радіаційним умовам в місцях колишніх ядерних катастроф (Бурлакова Е.В., Голощапов А.Н., Горбунова Н.В., 1996) і на низці виробництв, а з іншого боку, у зв'язку з неможливістю пояснити її ефекти з позицій класичної радіобіології. Відомо, що радіочутливість органів імунної і кровотворної систем є максимальною (Гродзинський Д.М., 2000).
Імунна система є сполучною ланкою при комбінації хронічного запалення і опромінювання, або, іншими словами, випромінювання може впливати на перебіг хронічного запалення, так само і запалення може змінювати радіаційну відповідь лімфоїдної тканини.
Підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що лімфоїдна тканина є найцікавішим об'єктом дослідження при комбінації хронічного запалення і дії г-випромінювання, особливо низькоінтенсивного і в малих дозах, оскільки події, що відбуваються у лімфоїдній тканині, можуть визначати перебіг хронічного запалення і реалізацію його онкогенного потенціалу, і в той же час лімфоїдна тканина є вразливим об'єктом відносно дії радіації при хронічному запаленні і розвитку пухлин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ -ВИПРОМІНЮВАННЯ З МАЛОЮ ПОТУЖНІСТЮ ДОЗИ НА КЛІТИННІ РЕАКЦІЇ ЛІМФОЇДНИХ ОРГАНІВ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ЗАПАЛЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок