Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Володимир Антонович як історик й основоположник київської історичної школи в українській історіографії другої половини ХІХ – поч. ХХ ст.

Володимир Антонович як історик й основоположник київської історичної школи в українській історіографії другої половини ХІХ – поч. ХХ ст.

Назва:
Володимир Антонович як історик й основоположник київської історичної школи в українській історіографії другої половини ХІХ – поч. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,66 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Кіян Олександр Іванович
УДК 930.1:(477-25) (18/19)
Володимир Антонович
як історик й основоположник київської
історичної школи в українській історіографії
другої половини ХІХ – поч. ХХ ст.
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України ХІХ – поч. ХХ ст. Інституту історії України НАН України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
РЕЄНТ Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України,
заступник директора, завідувач відділу історії
України ХІХ – поч. ХХ ст.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ДМИТРІЄНКО Марія Федорівна,
Інститут історії України НАН України, с.н.с.
відділу української історіографії та спеціальних історичних дисциплін, заслужений діяч науки і техніки України;
доктор історичних наук, професор
РАФАЛЬСЬКИЙ Олег Олексійович,
Апарат Верховної Ради України, перший
заступник завідувача секретаріату;
доктор історичних наук, професор
КАЗЬМИРЧУК Григорій Дмитрович,
Київський національний університет ім. Т.Шевченка,
завідувач кафедри історії для гуманітарних факультетів.
Захист відбудеться “28” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01. в Інституті історії України НАН України за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “27” лютого 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Звернення до минулого для осмислення сучасного стану української нації вимагають усвідомлення тієї ролі, яку відіграли діячі культури, серед яких було й немало істориків, у виробленні провідних ідей українського буття. Стає усе більш очевидним, що історична пам’ять народу, акумульована в історіографії, виступає консолідувальним фактором, усвідомленням цілісності та спадкоємності вітчизняного історичного процесу. “Історіографія, – стверджував М.Грушевський, – взагалі відіграє велику роль в культурнім і спеціально – в національному житті. Недурно її називають “самосвідомістю” народу. Але в історії деяких народів, особливо покривджених історією – як от наш український, історіографія (й історія літератури, що являється другою стороною того самого діла) відіграла роль прямо таки колосальну” Грушевський М. “Малоросийские песни Максимовича і століття української наукової праці // Український історик. – 1984. – 1–4 (81-84). – С. 138..
Праці видатних національних істориків минулого засвідчують сталий інтерес до української історіографії з боку як науковців, так і широкого читацького загалу. Водночас їх використання вимагає й більш прискіпливого аналізу змісту з погляду не тільки політичної кон’юнктури, але й сучасних науково-світоглядних та загальноцивілізаційних вартостей. Вивчення персоналій необхідне також для проникнення в суть історичних концепцій, всебічної оцінки ролі й місця конкретних істориків у розвитку знань, для з’ясування міри їхнього впливу на подальшу еволюцію різних напрямів і відтворення картини загального процесу розвитку національної історичної науки.
У зазначеному контексті особливо показовою є постать одного з провідних ідеологів і діячів національного руху, видатного вченого – Володимира Антоновича, творчість якого знаменує цілий етап в еволюції української історичної думки. В останнє десятиліття спадщина історика переживає своєрідний ренесанс, свідченням чого є перевидання його праць, а також поява досліджень різних аспектів життя, громадсько-політичної і наукової діяльності. Результатом цього процесу є складання досить широкої літературної бази, що об’єктивно створило підстави для більш загального синтезу, насамперед в осмисленні ідейного змісту історичної концепції, методології творчості Антоновича та Київської історичної школи, визначення їхнього місця в еволюції, як національної, так і загальноєвропейської історіографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Володимир Антонович як історик й основоположник київської історичної школи в українській історіографії другої половини ХІХ – поч. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок