Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОТРЕБИ І СТИМУЛИ ЯК СИСТЕМОУТВОРЮЮЧІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПЕДАГО- ГІЧНОЇ СПАДЩИНИ А.С.МАКАРЕНКА ТА СУЧАСНИХ ПЕДАГОГІВ-НОВАТОРІВ)

ПОТРЕБИ І СТИМУЛИ ЯК СИСТЕМОУТВОРЮЮЧІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПЕДАГО- ГІЧНОЇ СПАДЩИНИ А.С.МАКАРЕНКА ТА СУЧАСНИХ ПЕДАГОГІВ-НОВАТОРІВ)

Назва:
ПОТРЕБИ І СТИМУЛИ ЯК СИСТЕМОУТВОРЮЮЧІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПЕДАГО- ГІЧНОЇ СПАДЩИНИ А.С.МАКАРЕНКА ТА СУЧАСНИХ ПЕДАГОГІВ-НОВАТОРІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,87 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
Огірок Станіслав Сергійович
УДК 37.013
ПОТРЕБИ І СТИМУЛИ ЯК СИСТЕМОУТВОРЮЮЧІ ФАКТОРИ
РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПЕДАГО-
ГІЧНОЇ СПАДЩИНИ А.С.МАКАРЕНКА ТА
СУЧАСНИХ ПЕДАГОГІВ-НОВАТОРІВ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному лінгвістичному університеті.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Евтух Микола Борисович,
академік-секретар відділення педагогіки і
психології вищої школи АПН України.
Офіційні опонети: - доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
завідувач кафедри теорії та методики виховання
Запорізького обласного інституту вдосконалення
вчителів;
- кандидат педагогічних наук, доцент
Сипченко Валерій Іванович,
завідувач кафедри педагогіки Слов’янського
державного педагогічного інституту.
Провідна установа - Харківський національний університет ім.
В.Н.Каразіна, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться “ 18 “ жовтня 2000 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої
ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного універси-тету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2)
Автореферат розісланий “16 ” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Питання рушійних сил, що спонукають людину до дії і зумовлюють її розвиток, завжди цікавило не тільки педагогів, психологів, а й представників інших наук про людину і суспільство. У наш час загальновизнана провідна роль потреб у житті людей. Представники різних наук про людину і суспільство вважають потреби основним джерелом активності особистості. В останні десятиріччя з’явилося немало публікацій та дисертацій, присвячених висвітленню проблематики потреб і пов`язаних з нею проблем мотивації, установки, діяльності, емоцій, волі, стимулювання та ін. Психологами, педагогами, філософами, соціологами, економістами, представниками інших наук здійснено різні спроби класифікації людських потреб, вироблених цивілізацією, вивчалися умови, що сприяють активізації людської діяльності, ефективному стимулюванню, оптимізації споживання, формуванню різних потреб, у тому числі й розумних, проблема розвитку особистості, основної (діалектичної) суперечності розвитку суспільства та інші проблеми.
Разом з тим, незважаючи на значну увагу до цієї проблематики, все ж ряд її кардинальних проблем залишаються поки що не вирішеними.
В науках про людину все ще не вироблено єдиного погляду навіть на самі поняття “потреба”, ”стимул”, не визначено достатньою мірою, які основні ознаки відрізняють потребу від явищ, що за своєю структурою чи функцією подібні до неї, тобто від потягів, бажань, прагнень, інтересів, мотивів і т.ін., що веде до різнобою в розумінні цих явищ і, відповідно, в застосуванні понять, що їх відображають у практиці навчально-виховної, організаційної та управлінської діяль-ності. Не розроблено єдиних критеріїв класифікації потреб, не висвітлено з достатньою повнотою і конкретністю механізм їх формування, що, безумовно, утруднює вирішення завдання формування розумної сфери потреб членів сучасного демократичного суспільства, що декларує “всебічний розвиток людини як особистості і найвищої цінності суспільства”11 Закон України “Про внесення змін і доповнень до Закону УРСР “Про освіту”
// Закони України, Т.10, К.: АТ“Книга”, 1997. – с.168..
Поряд з широким вживанням понять “стимул”, “стимулювання” в економічній, соціоло-гічній, суспільно-політичній літературі й літературі з управління, недостатня увага приділяється опрацюванню цих понять у психолого-педагогічній літературі й філософії, що не можна вважати виправданим для наук, які вивчають самі основи формування й розвитку особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОТРЕБИ І СТИМУЛИ ЯК СИСТЕМОУТВОРЮЮЧІ ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПЕДАГО- ГІЧНОЇ СПАДЩИНИ А.С.МАКАРЕНКА ТА СУЧАСНИХ ПЕДАГОГІВ-НОВАТОРІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок