Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна ефективність використання аграрного ресурсного потенціалу

Економічна ефективність використання аграрного ресурсного потенціалу

Назва:
Економічна ефективність використання аграрного ресурсного потенціалу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. ДОКУЧАЄВА
Нацюк Ігор Михайлович
УДК 631.16..631.15..658.27
Економічна ефективність використання
аграрного ресурсного потенціалу
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному аграрному університеті
ім. В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Македонський Анатолій Васильович,
Харківський національний аграрний університет,
ім. В.В. Докучаєва
професор кафедри організації виробництва і агробізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Анічин Леонід Михайлович
Харківський національний аграрний університет,
ім. В.В. Докучаєва
професор кафедри економіки сільського господарства
кандидат економічних наук, професор
Турченко Михайло Михайлович,
Харківський державний технічний університет
сільського господарства,
професор кафедри організації виробництва та менеджменту
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет,
кафедра аграрного бізнесу,
Міністерство аграрної політики України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 11.12. 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ, корп. 1, ауд.213-1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий 05.11.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Ф. Соловйов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сільське господарство України стоїть на шляху докорінної соціально-економічної перебудови. Становлення ринкових відносин у галузі полягає в основному у зміні відносин власності та розвитку різних форм господарювання, що вимагає структурної збалансованості й ефективного використання наявних ресурсів. Наукові дослідження та практичний досвід, як вітчизняних, так і зарубіжних науковців та виробників стверджують, що розвиток сільського господарства значною мірою залежить від досягнутого рівня використання природних, матеріальних і трудових ресурсів, їх збалансованості, які виражають потужність потенціалу. Останній тим вищий, чим раціональніше організовані виробництво та праця, чим вище рівень науково-технічного прогресу в сільському господарстві.
Проблеми формування й ефективного використання аграрного ресурсного потенціалу в різні часи досліджувалися такими відомими вченими-економістами: В.Г. Андрійчук, Г.А. Андрусенко, Л.М. Анічин, В.Г. Більський, О.А. Бугуцький, Ю.В. Василенко, П.Ф. Веденичев, П.І. Гайдуцький, Н.І.Єрін, А.П. Зінченко, І.І. Лукінов, А.В. Македонський, В.П. Мартьянов, А.М. Онищенко, Б.Й. Пасхавер, С. Муравський, Г.М. Підлесецький, М.Ф.Соловйов, А.М.Стельмащук, В.М. Трегобчук, В.Й. Шиян, А.Е. Юзефович.
Накопичений досвід служить доброю базою для подальших наукових досліджень у цій галузі. Зокрема залишаються не вирішеними питання застосування економічних важелів взаємодії в сільськогосподарських підприємствах. Діючий в аграрному секторі України господарський механізм ще не створив такі економічні умови, які б орієнтували працівників сільськогосподарських підприємств на підвищення технічного рівня та якості продукції, зростання продуктивності праці, впровадження науково-технічних досягнень. У зв'язку з цим виникає необхідність перегляду методологічних підходів у пізнанні, вивченні й узагальненні новітньої сільськогосподарської політики цивілізованих держав, методів регулювання віддачі ресурсних можливостей економіки.
Перехід до ринку та пов'язаний з ним процес децентралізації управління розвитком суспільних систем і деконцентрації виробництва значною мірою актуалізує проблему використання аграрного ресурсного потенціалу та його складових на рівні як району, так і сільськогосподарського підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічна ефективність використання аграрного ресурсного потенціалу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок