Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБ’ЄКТИВНЕ І СУБ’ЄКТИВНЕ ПРАВО: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СПІВВІДНОШЕННЯ

ОБ’ЄКТИВНЕ І СУБ’ЄКТИВНЕ ПРАВО: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СПІВВІДНОШЕННЯ

Назва:
ОБ’ЄКТИВНЕ І СУБ’ЄКТИВНЕ ПРАВО: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СПІВВІДНОШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,33 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 340.112
ЧЕРНИХ ЄВГЕН МИКОЛАЙОВИЧ
ОБ’ЄКТИВНЕ І СУБ’ЄКТИВНЕ ПРАВО: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СПІВВІДНОШЕННЯ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор
КОЛОДІЙ Анатолій Миколайович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри конституційного та міжнародного права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
ЗАЄЦЬ Анатолій Павлович,
Державне агентство України з інвестицій та
інновацій, перший заступник голови;
кандидат юридичних наук, професор
БОБРОВНІК Світлана Василівна,
Київський університет права НАН України,
проректор з навчальної роботи.
Захист відбудеться 26 червня 2008 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.04 в Київському національному університеті внутрішніх справ (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1.
Автореферат розісланий „____” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлюється проблемними питаннями вчення про об’єктивне та суб’єктивне право, що не знаходять відповідного розв’язання в межах сучасного наукового знання. Найбільш фундаментальні питання пов’язані зі складною природою діалектичних відносин права в об’єктивному та суб’єктивному сенсах. Методологічного значення відносно предмету дослідження набуває традиційна для юридичного стилю мислення „об’єктивізація” понятійного образу права. Така ментальна особливість породжує відому однобічність пізнавальних підходів до розв’язання центральних проблем правознавства, вступає в конфлікт із загальновизнаними уявленнями про двосторонню – об’єктивну і суб’єктивну – форму буття права. Пов’язані з цим питання ставляться у вигляді багатоманітних і найбільш складних проблем загальної теорії права. Ключовими позиціями цієї проблематики виступають самі явища права в об’єктивному і суб’єктивному смислах та поняття, що відображають їх.
Гострота й у певному сенсі виняткова важливість проблематики об’єктивного та суб’єктивного права нині обумовлена переосмисленням наукового апарату загальної теорії права. На цьому шляху наукова думка зустрічається з численними питаннями, що витікають із неясності частково метафізичних субстанціональних начал феноменів об’єктивного і суб’єктивного права; з усвідомлення умовності й конвенціональності їх понятійних форм, обмеженості пануючих доктринальних уявлень, що визначають об’єктивне і суб’єктивне право як феномени виключно позитивного характеру; з відсутності єдності в уявленнях про ознаки, обсяги, зміст, структуру, форми вираження понять об’єктивного і суб’єктивного права, неповноти цих знань; з неоднозначності смислових інтерпретацій „об’єктивного” і „суб’єктивного” як складових елементів синтетичних понять права в об’єктивному та суб’єктивному смислах; з об’єктивної складності їх науково точного визначення, унаслідок якої їх навряд чи загалом можна відобразити в однозначних дефініціях. Пізнання суперечливої діалектичної єдності в природі об’єктивного і суб’єктивного права актуалізує доволі спірні питання співвідношення цих понять та пріоритету між ними.
Розвиток системних досліджень актуалізує питання про місце об’єктивного і суб’єктивного права в структурі права та роль у її формуванні. Тут виявляється розрив між доктринальними феноменологічними й системними уявленнями. В останніх не знаходить віддзеркалення „особистісний вимір” правової матерії, її субстанціонально-суб’єктивний елемент.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОБ’ЄКТИВНЕ І СУБ’ЄКТИВНЕ ПРАВО: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СПІВВІДНОШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок