Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНО-ОСВІТЯНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРДЕНУ ЄЗУЇТІВ У СХІДНОСЛОВ'ЯНСЬКОМУ РЕГІОНІ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ XVI – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.

РЕЛІГІЙНО-ОСВІТЯНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРДЕНУ ЄЗУЇТІВ У СХІДНОСЛОВ'ЯНСЬКОМУ РЕГІОНІ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ XVI – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.

Назва:
РЕЛІГІЙНО-ОСВІТЯНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРДЕНУ ЄЗУЇТІВ У СХІДНОСЛОВ'ЯНСЬКОМУ РЕГІОНІ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ XVI – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,49 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Папазова Анжела Василівна
УДК 271.5 “16/17”: 94(367)
РЕЛІГІЙНО-ОСВІТЯНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРДЕНУ ЄЗУЇТІВ У СХІДНОСЛОВ'ЯНСЬКОМУ РЕГІОНІ
В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ XVI – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент Шепко Лариса Георгіївна, 
доцент кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Дьомін Олег Борисович,
професор кафедри нової та новітньої історії
Одеського національного університету
ім. І.І. Мечникова
кандидат історичних наук, доцент Губарев Віктор Кімович,
доцент кафедри історії і права
Донецького національного
технічного університету
Захист відбудеться 18.04.2008 p. о__13___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 17.03.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Активне включення України у загальноєвропейські процеси інтеграції вимагає врахування історичного досвіду взаємодії та взаємовпливу західноєвропейської та східнослов'янської культур. У цьому зв'язку значний інтерес викликає релігійно-освітянська діяльність ордену єзуїтів у східнослов'янському регіоні в останній третині XVI – першій половині XVII століття, яка була впливовим чинником місцевого культурного життя. Вивчення цього складного й неоднозначного явища допоможе інтеграції східнослов'янських народів до загальноєвропейського співтовариства, сприятиме використанню у регіоні прогресивних здобутків єзуїтської практики у культурній сфері. Це також зорієнтує на подолання існуючих стереотипів щодо ордену та розвиток неупередженого вивчення історії Товариства Ісуса в регіоні.
Вивчення релігійно-освітянської діяльності ордену єзуїтів саме на території східнослов'янського регіону (етнічні землі українців, білорусів, руських) є надзвичайно важливим. По-перше, через те, що тут склалася спільнота близьких за культурою та релігією етносів, і орден об'єднав їх в одну провінцію Товариства. По-друге, тому, що для реалізації своєї мети орден використав комплекс методів, яких потребували особливості роботи в регіоні. По-третє, всі події політичного, релігійного та культурного життя регіону дуже тісно пов'язані між собою і відображають процеси взаємовпливу культур.
Сьогодні католицька місія на території СНД здійснюється, головним чином, орденом єзуїтів, який модернізує свої методи відповідно часу. Сучасна релігійна ситуація в східнослов'янському регіоні досить складна, представники різних конфесій часто не можуть порозумітися між собою. Діяльність ордену певною мірою впливає на соціальні, культурні, релігійні процеси, на розв'язання морально-етичних проблем сучасності. Тому необхідно засвоїти уроки історії, тобто вивчити діяльність Товариства Ісуса та її наслідки на початковому етапі єзуїтської місії у регіон.
Зв'язок теми дисертації з науковими програмами, планами, темами установи. Дисертація виконана в межах наукової теми кафедри всесвітньої історії Донецького національного університету “Проблеми соціально-культурного розвитку Європи в стародавності та середньовіччя” (номер державної реєстрації – 0103U004717). Тема роботи пов'язана з викладанням спецкурсу “Місіонерська діяльність ордену єзуїтів” на кафедрі історичних дисциплін Маріупольського державного гуманітарного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНО-ОСВІТЯНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРДЕНУ ЄЗУЇТІВ У СХІДНОСЛОВ'ЯНСЬКОМУ РЕГІОНІ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ XVI – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок