Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ФІНІШНОЇ ОБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ ПАР ТЕРТЯ ПОРШНЕВИХ НАСОСІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ФІНІШНОЇ ОБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ ПАР ТЕРТЯ ПОРШНЕВИХ НАСОСІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ФІНІШНОЇ ОБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ ПАР ТЕРТЯ ПОРШНЕВИХ НАСОСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,84 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Яценко Сергій Михайлович
УДК 621.923
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ
ФІНІШНОЇ ОБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ ПАР ТЕРТЯ ПОРШНЕВИХ НАСОСІВ
Спеціальність 05.02.08- технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в ВАТ “Харківський завод Гідропривід” Міністерства промислової політики України (м. Харків).
Науковий керівник: доктор технічних наук Новіков Федір Васильович, Харківський національний економічний університет, професор кафедри “Техніка і технології” (м. Харків).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Марчук Віктор Іванович,
Луцький державний технічний університет, завідую-чий кафедрою “Приладобудування” (м. Луцьк);
кандидат технічних наук, доцент Наддачин Валерій Борисович, Одеський національний політехнічний університет, доцент кафедри “Технологія машинобудування” (м. Одеса).
Провідна установа: ДП Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування Міністерства промислової політики України (м. Харків).
Захист відбудеться “ 26 ” січня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 41.052.02 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного полі-технічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “26” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Оборський Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для нагнітання робочої рідини (мінерального масла) у потужні гідрофіковані машини широко застосовуються аксіально- і радіаль-но-поршневі насоси, які за своїми техніко-економічними показниками переве-ршують шестерінні та інші типи насосів. Як встановлено практикою, їхня пра-цездатність багато в чому залежить від якості виготовлення пар тертя. Тому до шорсткості, точності і параметрів якості оброблюваних поверхонь (плоских, циліндричних і сферичних) відповідальних деталей пар тертя поршневих насо-сів висуваються високі вимоги, виконання яких викликає значні складності. Особливо це відноситься до операцій шліфування деталей із загартованих ста-лей у зв'язку з тим, що в зоні обробки виникають високі температури, які при-водять до появи припіків і мікротріщин на оброблюваних поверхнях, зниженню фізико-механічних властивостей поверхневого шару (головним чином мікро-твердості). Це, у свою чергу, негативно позначається на працездатності пар тер-тя і виготовлених насосів.
Традиційно, основним шляхом зменшення температури і забезпечення високоякісної обробки є зниження режимів шліфування. Однак, це не завжди ефективно, оскільки призводить до зменшення продуктивності обробки. Тому з метою підвищення ефективності шліфування, вибір оптимальних умов безде-фектної обробки необхідно виконувати на основі забезпечення максимально можливої продуктивності, обумовленої температурним фактором і встановлю-ної з урахуванням балансу тепла, що йде в стружки і оброблювану деталь. Це дозволить в максимальній мірі реалізувати потенційні можливості шліфування. Разом з тим, у даному напрямку фактично немає практичних рекомендацій, оскільки в науково-технічній літературі відсутні аналітичні рішення відносно визначення температури при шліфуванні, отримані на основі урахування тепло-вого балансу. Це вимагає проведення комплексу теоретичних і експеримента-льних досліджень теплових процесів при шліфуванні, що є, по суті, подальшим розвитком фундаментальних наукових праць по теплофізиці механічної оброб-ки. У зв'язку із цим у роботі вирішується актуальне і важливе народногосподар-ське завдання створення і впровадження ефективної технології фінішної меха-нічної обробки відповідальних деталей пар тертя поршневих насосів за рахунок вибору оптимальних умов високоякісної обробки на основі урахування тепло-вого балансу при шліфуванні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ФІНІШНОЇ ОБРОБКИ ДЕТАЛЕЙ ПАР ТЕРТЯ ПОРШНЕВИХ НАСОСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок