Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Професійно-психологічна підготовка працівників підрозділів швидкого реагування міліції України

Професійно-психологічна підготовка працівників підрозділів швидкого реагування міліції України

Назва:
Професійно-психологічна підготовка працівників підрозділів швидкого реагування міліції України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національниа академія внутрішніх справ України
МВС України
Корнєв Олексій Миколайович
УДК 351.74.57
Професійно-психологічна підготовка працівників підрозділів швидкого реагування міліції України
Спеціальність 19.00.06 — юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі юридичної психології Національної академії внутрішніх справ України
Науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент
Андросюк Вячеслав Георгійович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри юридичної психології
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
Яковенко Сергій Іванович.
Київський інститут внутрішніх справ начальник кафедри юридичної психології
кандидат психологічних наук,
Антіпенко Володимир Федорович,
Служба безпеки України, начальник штабу Антитерористичногоцентру при СБУ
Провідна установа – Інститут соціальної та політичної психології АПН України (м. Київ)
Захист відбудеться 23.11.2002 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради К 26.007.01 у Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м.Київ, Солом'янська пл., 1
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м.Київ, Солом'янська пл., 1.
Автореферат розісланий 22 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Загострення кримінальної обстановки в державі у період становлення її самостійності, в умовах економічної кризи, зростання різних форм злочинності, у тому числі організованої, вимагає адекватного реагування з боку правоохоронних органів, зокрема, міліції та її підрозділів швидкого реагування (далі – ПШР).
Ефективність діяльності таких підрозділів значною мірою визначається якістю добору особового складу, рівнем професійно-психологічної підготовки працівників. Адже їм часто доводиться діяти в екстремальних умовах, пов’язаних зі значними психічними та фізичними навантаженнями, в умовах невизначеності, при дефіциті часу, необхідності швидкого прийняття правильних рішень, знешкодження або затримання злочинців, визволення заручників, в умовах стихійного лиха та техногенних катастроф. Все це підвищує вимоги до збереження життя інших людей та свого власного. Підвищені вимоги до особистості працівника підрозділу швидкого реагування зумовлюються також специфічними особливостями службової діяльності під час забезпечення громадського порядку в період проведення культурно-масових та політичних заходів, при попередженні та припиненні масових заворушень, групових порушень громадського порядку та масових безпорядків.
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена недостатньою розробленістю питань змісту і структури професійно-психологічної підготовки працівників ПШР на даному етапі розвитку правоохоронних органів нашої держави.
Реформування діяльності правоохоронних органів України значною мірою пов'язане з перебудовою психології осіб, які уповноважены від імені держави застосовувати владні повноваження, з необхідністю підвищення престижу служби в органах міліції та рівня майстерності особового складу, що має попереджувати, припиняти та розслідувати злочини, забезпечувати законність, громадський порядок та спокій громадян. Тому не викликає сумніву необхідність виваженого підходу до науково обгрунтованого відбору, фахового та посадовового визначення, професійно-психологічної підготовки та психологічного супроводження діяльності працівників органів внутрішніх справ.
Особливо це стосується працівників підрозділів швидкого реагування. Адже при виконанні своїх службових обов'язків, зважаючи на специфіку служби, вони найчастіше вступають до конфліктного спілкування з громадянами, змушені діяти в екстремальних ситуаціях, зазнають психотравмуючого впливу при використанні табельної вогнепальної зброї, затриманні небезпечних злочинців та членів організованих злочинних угруповань, охороняючи громадський спокій під час техногенних аварій та природних катаклізм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Професійно-психологічна підготовка працівників підрозділів швидкого реагування міліції України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок