Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ І СТРУКТУРА ФІТОМАСИ ШТУЧНИХ ЛІСОСТАНІВ ЯЛИНИ ЗВИЧАЙНОЇ В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ

ПРОДУКТИВНІСТЬ І СТРУКТУРА ФІТОМАСИ ШТУЧНИХ ЛІСОСТАНІВ ЯЛИНИ ЗВИЧАЙНОЇ В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ І СТРУКТУРА ФІТОМАСИ ШТУЧНИХ ЛІСОСТАНІВ ЯЛИНИ ЗВИЧАЙНОЇ В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,37 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЛОСОК
Олег Миколайович
УДК 630*56:582.[477.8]
ПРОДУКТИВНІСТЬ І СТРУКТУРА ФІТОМАСИ ШТУЧНИХ ЛІСОСТАНІВ ЯЛИНИ ЗВИЧАЙНОЇ В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ
06.03.02 – лісовпорядкування і лісова таксація
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Лакида Петро Іванович,
Національний аграрний університет,
директор ННІ лісового і садово-паркового господарства, завідувач кафедри лісового менеджменту
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Атрощенко Олег Олександрович, Білоруський державний технологічний університет, завідувач кафедри лісовпорядкування
кандидат сільськогосподарських наук, доцент Пастернак Володимир Петрович, Український ордена “Знак пошани” науково-дослідний інститут лісового господарства і агролісомеліорації імені Г.М. Висоцького, старший науковий співробітник лабораторії моніторингу і сертифікації лісів
Провідна установа – Інститут екології Карпат НАН України, відділ
охорони природних екосистем, м. Львів
Захист відбудеться “18” грудня 2002 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий “12 ” листопада 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Маніта О.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поглиблення та вдосконалення системи знань про продуктивність лісових насаджень є актуальними завданнями на будь якому історичному відрізку часу для держави, в структурі народногосподарського комплексу якої виділено таку галузь як лісове господарство, а в рамках останньої окреслено пріоритети щодо напрямків здійснення господарської діяльності. Систематичне поновлення теоретичних положень щодо біологічної продуктивності лісів, пов’язане з декількома обставинами. По-перше, це викликано необхідністю порівняння практичних результатів ведення господарства з раніше розробленою теорією, а по-друге, час диктує умови й визначає пріоритети, у зв’язку з чим, перед системою управління лісовими ресурсами ставляться нові завдання, які потребують успішного вирішення.
Основні напрямки ведення лісового господарства в Україні на найближчу перспективу вже визначені, а тому науковцям і практикам необхідно тісно співпрацювати аби досягти поставленої мети. Серед окреслених пріоритетів чільне місце посідають такі:
– збереження біологічного різноманіття лісових екосистем;
– підвищення стійкості лісових екосистем до негативних факторів середовища: зміни клімату і зростаючого антропогенного навантаження, лісових пожеж, хвороб і шкідливих комах;
– раціональне, невиснажливе лісокористування з метою задоволення потреб в деревині внутрішнього ринку країни.
Ці напрямки тісно переплітаються із загальноєвропейськими в частині управління лісами, й, для реалізації на теренах нашої країни, потребують розробки національної системи критеріїв та індикаторів сталого управління лісами. Робота за цією тематикою проводиться кафедрою лісового менеджменту НАУ в частині госпдоговірних досліджень. Одним із перших, в проектованій системі, виділено критерій “Підвищення продуктивності лісів, їх вкладу в глобальний вуглецевий цикл та збереження продуктивного потенціалу лісових земель”. Частина показників (індикаторів), що характеризуватимуть цей критерій, стосується запасу фітомаси лісостанів та кількості вуглецю, накопиченого в надземній частині фітомаси лісостанів.
Запаси та динаміка фітомаси є важливими показниками, що характеризують продуктивність та життєдіяльність лісів, а також спроможність їх впливати на основні геобіохімічні цикли, в тому числі і на глобальний вуглецевий цикл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ І СТРУКТУРА ФІТОМАСИ ШТУЧНИХ ЛІСОСТАНІВ ЯЛИНИ ЗВИЧАЙНОЇ В УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок