Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ, ВИКОРИСТАННЯ В МОЛЕКУЛЯРНОМУ ДИЗАЙНІ НОВИХ СУРМАВМІСНИХ КЛАТРОХЕЛАТІВ Fe (II)

СИНТЕЗ, ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ, ВИКОРИСТАННЯ В МОЛЕКУЛЯРНОМУ ДИЗАЙНІ НОВИХ СУРМАВМІСНИХ КЛАТРОХЕЛАТІВ Fe (II)

Назва:
СИНТЕЗ, ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ, ВИКОРИСТАННЯ В МОЛЕКУЛЯРНОМУ ДИЗАЙНІ НОВИХ СУРМАВМІСНИХ КЛАТРОХЕЛАТІВ Fe (II)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
КОРОБКО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 541.49+547.979.733
СИНТЕЗ, ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ, ВИКОРИСТАННЯ В МОЛЕКУЛЯРНОМУ ДИЗАЙНІ НОВИХ СУРМАВМІСНИХ
КЛАТРОХЕЛАТІВ Fe (II)
02.00.01- неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2005


Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України.
Науковий керівник: | Член-кореспондент НАН України,
Доктор хімічних наук, професор
Пехньо Василь Іванович,
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу хімії координаційних сполук
Офіційні опоненти: | Доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національній медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії.
Доктор хімічних наук, професор
Манорик Петро Андрійович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, завідувач відділу.
Провідна організація: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, хімічний факультет
Захист дисертації відбудеться 23 лютого 2006 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України за адресою: 03680, Київ_, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий “20” січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н. Г.Г. Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Макробіциклічні трис-діоксимати вперше отримані Бастоном і Роузе в 1968 р. і незалежно від них Умландом у 1969 р. В цих сполуках центральний іон металу інкапсульований у тривимірній порожнині ліганду і практично повністю ізольований від зовнішніх впливів. Для цих комплексів характерні надзвичайно висока стійкість, інтенсивне забарвлення та схильність до зворотних редокс-процесів, що робить їх цікавими об'єктами для дослідження. В Україні систематичні дослідження цих сполук почали О.Ю. Назаренко в КНУ ім. Т.Г Шевченка, Н.А. Костроміна і Я.З. Волошин в ІЗНХ ім. В.І. Вернадського НАН України. Їх роботи були присвячені синтезу, дослідженню кінетики утворення та вивченню властивостей макробіциклічних комплексів. Надалі систематичні дослідження проводилися в ІЗНХ ім. В.І. Вернадського НАН України і НІФХІ ім. Л.Я. Карпова РАН (Москва). Було запропоновано різні методи синтезу комплексів, вивчено їх фізико-хімічні властивості та встановлено закономірності “структура – спектральні параметри – властивості”. Було синтезовано сполуки різних типів, визначено області їх можливого практичного використання. Проте синтез комплексів з новими апікальними фрагментами, направлений синтез несиметричних комплексів і розробка синтетичних методів одержання поліядерних і гібридних комплексів як і раніше є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі хімії координаційних сполук Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України відповідно до планів науково-дослідної роботи: “Синтез та дослідження нових халькоген-, кисень-, азотвмісних координаційних та супрамолекулярних сполук Fe, Co, Zn, Rh, Ru, Pt та інш. металів – нових каталітичних, біологічно активних та інш. сполук, прекурсорів та матеріалів”, № державної реєстрації 0103U005373 2002 –2005 р.
Мета та задачі дослідження: Мета роботи полягала у розробці методів синтезу, синтезі, дослідженні фізико-хімічних властивостей і реакційної здатності макробіциклічних трис-діоксиматів заліза (ІІ) з сурмавмісними апікальними фрагментами; розробці методів направленого синтезу комплексів з нееквівалентними апікальними фрагментами та молекулярного дизайну макробіциклічних поліклатрохелатів і гібридних комплексів з використанням сурмавмісних комплексів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ, ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ, ВИКОРИСТАННЯ В МОЛЕКУЛЯРНОМУ ДИЗАЙНІ НОВИХ СУРМАВМІСНИХ КЛАТРОХЕЛАТІВ Fe (II)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок