Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ПОКРІВЛЕЮ ПРОТЯЖНИМИ ПНЕВМООПОРАМИ У ЛАВАХ ДУЖЕ ТОНКИХ КРУТИХ ПЛАСТІВ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ПОКРІВЛЕЮ ПРОТЯЖНИМИ ПНЕВМООПОРАМИ У ЛАВАХ ДУЖЕ ТОНКИХ КРУТИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ПОКРІВЛЕЮ ПРОТЯЖНИМИ ПНЕВМООПОРАМИ У ЛАВАХ ДУЖЕ ТОНКИХ КРУТИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ
ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ ім.О.О.ГАЛКІНА
Гродзинський Петро Якович
УДК 622.834
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ПОКРІВЛЕЮ ПРОТЯЖНИМИ ПНЕВМООПОРАМИ У ЛАВАХ ДУЖЕ ТОНКИХ КРУТИХ ПЛАСТІВ
05.15.02 – Підземна розробка родовищ корисних копалин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк-1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному підприємстві "Комплексний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут із проблем Центрального району Донбасу" (ДонНДІ) Мінвуглепрому України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, декан Донецького державного технічного університету
Бондаренко Ю.В.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, завідуючий кафедрою Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ) Ширін Л.Н.
кандидат технічних наук, заступник директора з науки Донецького науково-дослідного вугільного інституту
Дубов Є.Д.
Провідна установа - Донбаський гірничо-металургійний інститут (м. Алчевськ)
Захист відбудеться "27" липня 1999 р. о 12 годин на засіданні спеціалізованої ради К 11.184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ НАНУ ім.О.О.Галкіна за адресою: 340114, вул.Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Відділення ФТГП ДонФТІ НАНУ ім. О.О.Галкіна за адресою: 340114, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розіслано "19" червня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої Ради, канд. техн. наук
Є.І.Піталенко


ВСТУП
Актуальність теми дисертації. Розвиток гірничих робіт на шахтах Центрального району Донбасу, який забезпечує планомірну підготовку продуктивних очисних вибоїв, визначає необхідність першочергової відробки малопотужних вугільних пластів. Зменшення виробничих затрат на видобуток вугілля в таких лавах, поряд з іншими витратами, в умовах ринкової економіки є одним із вирішальних факторів забезпечення доцільності експлуатації шахт району.
Значний вплив на рівень собівартості видобутку вугілля чинять витрати, що пов’язані з процесами управління гірничим тиском. Тривалий досвід розвитку технології очисних робіт в таких умовах свідчить про те, що можливості вдосконалення традиційних засобів та способів управління гірничим тиском, практично, вичерпані. Гостра необхідність механізації цих процесів з метою підвищення ефективності відробки дуже тонких крутих пластів обумовлює актуальність створення принципово нових технологій кріплення та управління покрівлею.
Одним із шляхів вирішення цієї задачі є розробка та впровадження пневматичних оболонок (подушкоподібних та протяжних), які використовуються як несучі елементи в конструкціях шахтного кріплення. Можливість створення на базі протяжних пневматичних опорів високопродуктивних механізованих комплексів для відробки дуже тонких крутих пластів підтверджена практичними дослідженнями ДонНДІ та ДонВУГІ. Однак технологія застосування таких конструкцій до теперішнього часу науково не обгрунтована.
Так як ця робота спрямована на вирішення задачі обгрунтування параметрів різних варіантів технології управління покрівлею протяжними пневмоопорами, то її тема уявляється актуальною.
Зв’язок теми дисертації з планом науково-дослідних робіт інституту. Робота є складовою частиною досліджень, які виконані ДонНДІ з розробки високопродуктивних та безпечних технологій очисних робіт у лавах дуже тонких крутих пластів (№№ держреєстрації 2203213000 та 2292109730).
Метою роботи є науково-технічне обгрунтування параметрів технологічних схем управління гірничим тиском в лавах дуже тонких крутих пластів з використанням кріплення протяжними пневматичними опорами.
Ідея роботи полягає у встановленні залежностей ефективності управління гірничим тиском в очисному вибої від силових параметрів та просторового розміщення пневмокріплення у виробленому просторі і використанні цих залежностей для наукового обгрунтування параметрів технологічних схем застосування протяжних пневмоопорів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ПОКРІВЛЕЮ ПРОТЯЖНИМИ ПНЕВМООПОРАМИ У ЛАВАХ ДУЖЕ ТОНКИХ КРУТИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок