Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНО-МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГЛАДКОМ’ЯЗОВИМИ ПУХЛИНАМИ МАТКИ

КЛІНІЧНО-МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГЛАДКОМ’ЯЗОВИМИ ПУХЛИНАМИ МАТКИ

Назва:
КЛІНІЧНО-МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГЛАДКОМ’ЯЗОВИМИ ПУХЛИНАМИ МАТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ЯМЧУК МАРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 618.14-006-071-037-089
КЛІНІЧНО-МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА,
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГЛАДКОМ’ЯЗОВИМИ ПУХЛИНАМИ МАТКИ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Камінський В’ячеслав Володимирович,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра
акушерства, гінекології та репродуктології
Офіційні опоненти: кандидат медичних наук, доцент
Жемела Олена Михайлівна
Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України, доцент
кафедри акушерства та гінекології №1
доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН
України, м. Київ.
Захист відбудеться 13 вересня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.600.04 при Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України (79000, м. Львів, вул. Січових стрільців, 6).
Автореферат розісланий “ 8 ” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук А.І. Попович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гладком’язові пухлини матки (ГМПМ) – це найбільш поширені пухлини статевих органів жінки. Вони займають перше місце серед новоутворень жіночих статевих органів (Е.Е. Вишневская,1992; Г.А. Савицкий, А.Г. Савицкий, 2000). За останнє десятиріччя кількість жінок, хворих на ГМПМ збільшилася більше, ніж у 2 рази (Г.И. Брехман и соавт., 2000, Е.М. Вихляева, Г.А. Паллади, 1982). Тому не дивлячись на значну кількість досліджень (Я.В. Бохман, А.Ф. Урманчеева, 1996;
Г.И. Брехман и соавт., 2000; Г.А. Савицкий, А.Г. Савицкий, 2000; S.W. Bell, R.L. Kempson, M.R. Hendrickson, 1994 та ін.), зростає актуальність питань діагностики, лікування та профілактики цих новоутворень.
Найбільш подібними за перебігом та клінічними виявами є такі ГМПМ, як проліферуюча лейоміома та високодиференційована лейоміо-саркома. Клінічно-морфологічна диференційна діагностика цих пухлин матки представляє невирішену на сьогодні проблему клінічної гінекології, онкогінекології та патоморфології (Г.Г. Автандилов, 1993; Я.В. Бохман, 1996; Б.И. Железнов, 1990; Н.А. Краевский, 1985; А.Ф. Урманчеева, 1996; Т.И. Шевченко, 1985; S.W. Bell et al. 1994).
Труднощі при встановленні діагнозу, зумовлені відсутністю патогномонічних ознак захворювань. Такі додаткові методи дослідження як УЗД, гістерографія, комп’ютерна томографія та ін., хоча і дають можливість покращити якість діагностики, але не дозволяють остаточно встановити діагноз (С.Г. Хачкарузов, 1999; М.А. Чекалова и др. 1997).
При вивченні етіології та патогенезу ГМПМ визначається вплив гормонів аденогіпофізу (АКТГ, ЛГ, ТТГ, ФСГ) та яєчників на метаболічні процеси та морфоструктурні особливості ГМПМ. Поряд з цим недостатньо вивчено питання концентрації гормонів, що впливають на проліфераційні процеси тканин у жінок з ГМПМ, зокрема, соматотропного гормону (СТГ) та кортикостероїдів.
Проліферуючі лейоміоми та високодиференційовані лейоміосаркоми крім подібних макроскопічних ознак мають подібні і мікроскопічні вияви. Аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури свідчить про те, що для групи гладком’язових пухлин матки остаточно не визначено морфологічних критеріїв діагностики, а присутній суб’єктивізм в оцінці мікроскопічних ознак захворювань веде до діагностичних помилок (Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЛІНІЧНО-МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГЛАДКОМ’ЯЗОВИМИ ПУХЛИНАМИ МАТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок