Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ РІВНЯ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ПРАЦІВНИКІВ АЕС ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

КОРЕКЦІЯ РІВНЯ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ПРАЦІВНИКІВ АЕС ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
КОРЕКЦІЯ РІВНЯ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ПРАЦІВНИКІВ АЕС ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
КЛОПОВ РОМАН ВІКТОРОВИЧ
УДК - 796.05.06
КОРЕКЦІЯ РІВНЯ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ПРАЦІВНИКІВ АЕС
ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник:
доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор
Круцевич Тетяна Юріївна,
Національний університет фізичного виховання і спорту, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Левенець Віталій Миколайович,
Національний університет фізичного виховання і спорту,
професор кафедри спортивної медицини;
кандидат педагогічних наук, професор
Волкова Світлана Степанівна,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, декан факультету лікувальної фізкультури.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту, Міністерство освіти та науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “11” жовтня 2002 р. о 15-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 у Національному університеті фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2002 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Верич Г.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі однією з найбільш важливих проблем, які постають перед суспільством, є реалізація системи заходів, спрямованих на збільшення тривалості життя і періоду трудової діяльності людей, зміцнення здоров'я всього населення України і, зокрема, працівників підприємств, задіяних у виробництві енергії та в атомній енергетиці як найбільш перспективному способі її виробництва (Н.В.Булигина, 1985; Е.И.Гончарук, 1989 В.И.Куценко, 1994).
Відомо, що захворюваність персоналу промислових підприємств залежить від впливу на організм багатьох факторів зовнішнього середовища і, насамперед, умов виробництва (Е.И.Гончарук., Ю.В.Бороненко, Н.И.Марценюк, 1989). Особливого значення набувають дані, які були отримані після аварії на ЧАЕС (В.М.Фролов, Н.А.Пересадин, С.Е.Козакова, 1993; В.Г.Барьяхтар, 1995).
Як свідчить статистика, у країні близько 1% робочого часу втрачається через виробничі причини - у результаті аварій, простоїв, ремонтів, 3% - через неявки на роботу, прогули, 95% - через хвороби. У середньому за рік кожний працівник галузі матеріального виробництва втрачає через хвороби 10-12% робочого часу. Протягом року хворіють не менше 50% працюючих (В.И.Куценко, 1994).
Несприятливі зрушення у стані здоров'я людей за останні роки пов'язують із забрудненням довкілля, кризовими явищами в економіці, ростом нервово-психічної напруги (О.И.Юшкова, 1999), незадовільними умовами праці та відпочинку, нераціональним харчуванням, шкідливими звичками, низьким рівнем санітарної культури, низькою руховою активністю.
У працівників атомної енергетики ці фактори доповнюються контактом з іонізуючим випромінюванням (В.М.Шубик, 1991; Н.А.Митряєва, 1995; В.С.Лиходед, И.А.Дейнега, 1994; В.С.Лиходед, Р.В.Клопов, Н.А.Никифорова, Я.В.Лиходед, 2000; Я.Б.Бейкин, Я.Б.Зусман, Т.Е.Кукушкина, 1991; Е.В.Ползик, М.Ф.Лемясев, А.Н.Вараксин, 1995; Я.И.Звиняковский, О.В.Бердник,1996). При великих дозах воно призводить до значного ураження тканин та літального кінця, при малих - може викликати рак та індуціювати генетичні ефекти, які реалізуються в наступних поколіннях.
У той же час, відповідно до клініко-фізіологічних і педагогічних досліджень таким факторам, як здоровий спосіб життя і, насамперед, рухова активність, у формуванні здоров'я належить від 25% до 50%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ РІВНЯ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ПРАЦІВНИКІВ АЕС ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок