Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ

СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,92 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
МОЗГОВИЙ Микола Петрович
УДК 784 (477) (043.3)
СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
УКРАЇНСЬКОЇ ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач
кафедри теорії музики і музичного виховання
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович,
Державна академія керівних кадрів культури
і мистецтв, завідувач кафедри мистецтвознавства
і експертної діяльності,
Заслужений працівник культури України
 
кандидат мистецтвознавства
Солов’яненко Анатолій Анатолійович,
ДП “Мистецтво України”, генеральний
директор – художній керівник
Провідна установа: Національна музична академія ім. П.І.Чайковського
Захист відбудеться 15 червня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса 36, ауд.209.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса 36.
Автореферат розісланий 15 травня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.В.Деменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Естрадна пісня є одним з найпопулярніших видів професійного виконавства. Без неї важко усвідомити значущість багатьох сценічних жанрів – від театрального спектаклю до естрадного ревю. Розуміння цього феномена передбачає осмислення особливостей його розвитку в системі духовної культури з огляду на зміни культурно-історичного контексту, трансформацію естетичних запитів та проблем мистецького життя. Культурологічна ситуація сьогодення, з її прискореним темпом перемін, спонукає по-новому поглянути на естрадно-пісенне мистецтво з точки зору розвитку його художніх тенденцій, творчого потенціалу та відповідності потреб аудиторії.
Водночас стан вивчення становлення української естради й узагальнення теоретико-методологічних аспектів цієї проблеми ще не можна назвати задовільним. Хоча варто звернути увагу на низку цікавих досліджень соціологічного, психологічного, культурологічного, музикознавчого напрямів, у яких зроблено важливі узагальнення. Так, характеристиці окремих його етапів присвячено наукові праці А. Жебровської, І. Лепши, О.Сапожнік, В. Чепеленка та ін.; особливості функціонування естрадної пісні розкривають мистецтвознавці Д.Бабич, М. Вишневська, М.Поплавський, Н.Попович, В.Токарєв та ін. Разом з тим, потреба в поглибленому культурологічному аналізі мистецтва музичної естради, виробленні принципів нового бачення історії вітчизняного естрадного мистецтва, цілісному, системному вивченні тенденцій розвитку української естрадної пісні та її ролі у розвитку музичної культури України свідчить про необхідність більш детального розгляду проблеми саме в культурологічному плані. Зазначене робить актуальним і науково виправданим обрання теми даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в руслі державної комплексної програми Міністерства культури і мистецтв України “Державна програма розвитку культури на період до 2007 року”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2003 №1235, а також відповідає планам наукової роботи кафедри теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв.
Мета дослідження – з’ясування тенденцій становлення і розвитку української естрадної пісні. Досягнення поставленої мети передбачає вирішення ряду взаємопов’язаних завдань:
– обґрунтувати теоретичні засади дослідження;
– визначити особливості становлення української естрадної пісні в 50-60-ті роки ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок