Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ З МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ ТА ЗАСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ З МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ ТА ЗАСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ З МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ ТА ЗАСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАЙТУРО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.12.-008.318-092:616.379-008.64]-085
ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ З МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ ТА ЗАСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
14.01.11 – кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: Член кореспондент АМН України,
доктор медичних наук, професор
Біловол Олександр Миколайович,
Харківський національний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри госпітальної терапії
та клінічної фармакології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Кравчун Павло Григорович,
Харківський національний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри
госпітальної терапії;
доктор медичних наук, доцент
Корж Олексій Миколайович,
Харківська медична академія
післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри загальної практики –
сімейної медицини.
Захист дисертації відбудеться «18» квітня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському національному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий «17» березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.наук, доцент Т.В.Фролова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серцеві аритмії в більшості випадків є поширеним синдромом, який зустрічається при багатьох захворюваннях (Коваленко В.М., 2003; Моисеев С.В., 2003; Cleland J., 2002; Grubb N., 2006). Розвиток серцевих аритмій суттєво змінює перебіг основного захворювання і, як правило, потребує спеціального лікування (Беленков Ю.Н., Жаринов О.Й., 2004; Wyse D., 2002). Нерідко аритмії виходять на перший план у клінічній картині , що потребує проведення терапевтичних заходів і призначення антиаритмічних препаратів із урахуванням кардіальної і супутньої соматичної патології (Бунин Ю.А., 2006; Верткин А.А., Сулимов В.А., 2006; Webster M., 1997). Це повною мірою має відношення до хворих на метаболічний синдром (МС), який представляє собою кластер гормональних і метаболічних розладів, що об'єднані головним патофізіологічним механізмом з інсулінорезистентністю (Аметов А.С., 2003; Боднар П.М., Михальчишин Г.П., 2005; Grundy S.M., Smith I.S., 2004).
Метаболічний синдром характеризується широкою поширеністю в загальній популяції і він, як правило, сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, зумовлених атеросклерозом (Перова Н.В., 2006; Grandary M., 1999). Тому не дивно, що у хворих на МС часто проявляються чинники, які сприяють появі таких аритмій, як екстрасистолія, миготлива аритмія (Girman C., Rhodes T., 2004). Це, в першу чергу, стосується порушень регуляторних нейрогуморальних гомеостатичних механізмів, ендотеліальної дисфункції, змін у автономній іннервації (Faunbert D., 2004). Результатом впливу аритмогенних чинників є поява локальних або генералізованих порушень електрофізіологічних властивостей міокарду, які і призводять до появи серцевих тахіаритмій (Дзяк Г.В., 2001; Сулимов В.А., 2006). У хворих на МС поява порушень серцевого ритму часто зумовлена комплексним впливом аритмогених чинників, які супроводжуються значними гемодинамічними порушеннями, що потребують невідкладної лікарської допомоги (Мак К.Н., 2003). У зв’язку з вищевикладеним, можна відзначити, що проблема виникнення і ефективного лікування аритмій у хворих на МС в повною мірою може бути розв’язана тільки завдяки ретельному вивченню і подальшому аналізові нейрогуморальних, гемодинамічних, та інших факторів, що змінюють електрофізіологічні властивості кардіоміоцитів (Перова Н.В., Мамедов М.Н., 2006). Місцеві тканинні гормони, такі як ендотелін-1, ангіотензин ЙЙ, особливо при супутніх порушеннях ліпідного, вуглеводного обміну негативно впливають на коронарний кровообіг, викликаючи або посилюючи ішемічні зміни в міокарді, сприяють і зміні концентрації електролітів (Малая Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ З МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ ТА ЗАСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок