Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ІННОВАЦІЙ В СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ПРОЦЕСАХ В УКРАЇНІ

РОЛЬ ІННОВАЦІЙ В СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ПРОЦЕСАХ В УКРАЇНІ

Назва:
РОЛЬ ІННОВАЦІЙ В СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ПРОЦЕСАХ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернова Ольга Вадимівна
УДК 330.341.1
РОЛЬ ІННОВАЦІЙ В СУЧАСНИХ
ТРАНЗИТИВНИХ ПРОЦЕСАХ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Полтавського університету споживчої кооперації України, м. Полтава.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Ніколенко Сергій Степанович,
Полтавський університет споживчої кооперації України,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шегда Анатолій Васильович,
Київський національний Університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної економіки
 
кандидат економічних наук, доцент
Антонюк Лариса Леонтіївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної теорії, м. Тернопіль
Захист відбудеться 24 вересня 2004 року у 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий 17 серпня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасному світі формується нова система цінностей. Науково-технологічний потенціал, його ефективність та інноваційна політика держави стають визначальними факторами у системі міжнародних відносин. Головним чинником тривалого зростання добробуту країн став науково-технічний прогрес та здатність держав до інноваційних змін. Саме спрямованість на досягнення технологічного лідерства самоорганізовує та самоутворює соціально-економічні моделі розвинутих країн. Тому, основу підвищення ефективності національної економіки сучасної України, поряд із природними і трудовими ресурсами, складає науково-технічний потенціал, використання якого розкриває можливості переходу країни в постіндустріальну інформаційну епоху. Перехід економіки до нового якісного стану підвищив значимість активізації інноваційної діяльності, проблем формування інноваційного потенціалу країни, який дозволяє реорганізувати економіку, прискорено розвивати наукомістке виробництво, яке повинно стати найважливішим чинником виходу з економічної кризи й забезпечення умов для економічного росту.
Між економічними відносинами, що виникають у процесі здійснення інноваційної діяльності, заходами їхнього регулювання й самими інноваційними процесами у національній економіці існують складні взаємозв'язки. Це об'єктивно потребує теоретичного аналізу сутності й тенденцій розвитку інноваційної діяльності, з'ясування протиріч, що негативно відбиваються не тільки на економічних результатах безпосередніх виробників інноваційного продукту, але й на швидкості інноваційних перетворень та розвитку економіки країни взагалі. Недостатня кількість досліджень з цієї проблематики є однією з причин відсутності раціонального механізму стимулювання інноваційної діяльності й відставання українського виробничого потенціалу від світових аналогів. Для проведення таких досліджень особливу значимість набуває вивчення категорій, що характеризують феномен інноваційної діяльності, її спрямованість на використання ресурсного потенціалу, що існує в науково-технічній сфері, залежність від стану виробництва, рівня розвитку конкуренції між виробниками, наявність інститутів ринкової та власне інноваційної інфраструктури.
Важливе значення для нашої країни має творче використання досвіду розвинутих країн по реалізації заходів державної підтримки інноваційних процесів в економіці, що дозволить сформувати дієву вітчизняну систему стимулювання інноваційної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ ІННОВАЦІЙ В СУЧАСНИХ ТРАНЗИТИВНИХ ПРОЦЕСАХ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок