Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ВАСИЛЬЄВА Олександра Іллівна
УДК 352.07:332.122 (1-21)
УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ
25.00.04 – місцеве самоврядування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
наук з державного управління
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління містом Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
ЛЕБЕДИНСЬКА Ольга Юріївна,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
доцент кафедри управління містом.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор РОЗПУТЕНКО Іван Васильович,
проректор - директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України;
кандидат технічних наук
БОЙКО-БОЙЧУК Олег Вадимович,
експерт з питань стратегічного планування міського розвитку, перший віце-президент Асоціації агенцій регіонального розвитку України.
Провідна установа - | Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, відділ проблем розвитку і розміщення виробничого потенціалу,
м. Київ.
Захист відбудеться “11” березня 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий “10” лютого 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


Підписано до друку 08.01.2004.
Формат 60 х 84 1/16. Тираж 100 прим. Обл.-вид. арк. 1,37.
Ум.-друк.арк. 1,16. Гарн. Таймс.
Свідоцтво серії ДК № 1561 від 06.11.2003 р.
Віддруковано з оригінал-макета у видавництві
Національної академії державного управління
при Президентові України.
03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, тел. 456-94-36.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цивілізація нерозривно пов’язана з розвитком міських поселень. Міста завжди були і залишаються економічними, політичними та культурними центрами держави і водночас концентрують у собі всі протиріччя та проблеми економіки й суспільного розвитку в цілому. Уявити собі весь комплекс проблем, пов’язаних з управлінням таким складним утворенням, як місто, в умовах становлення та розвитку ринкових відносин можливо, якщо розглядати його як систему.
Україна - високоурбанізована країна. Майже 70% її населення - це міські жителі. Сьогодні в Україні налічується 453 міста, з яких 404, або 89% - міста з чисельністю населення до 100 тис. чол. В умовах перехідної економіки для успішного розвитку соціально-економічного комплексу міст надзвичайно важливо визначити їх потенціал, напрями розвитку необхідної інфраструктури, залучити потрібні ресурси. Тільки збереження потенціалу, його модернізація та реструктуризація здатні забезпечити прогрес містам і державі, реальну, а не уявну економічну незалежність. Муніципальна влада повинна визначити оптимальну стратегічну модель розвитку міста, створюючи нові та підтримуючи ті підприємства, які можуть ефективно працювати, стимулюючи розвиток міської інфраструктури.
Важливе місце в структурі міських поселень України посідають монофункціональні міста, які виникли та існують на базі одного чи кількох однопрофільних містоутворюючих підприємств. У країні налічується 122 таких міста, або 27% від загальної кількості міських поселень. Серед них потрібно виділити міста, які сформувалися на базі електростанцій: Зугрес, Бурштин, Вишгород, Міусинськ, Щастя, Кузнецовськ, Енергодар, Славутич та інші. “Атомні міста”, що виникли завдяки розвитку атомних енергооб'єктів, - Славутич, Южноукраїнськ, Нетішин, Кузнецовськ, Енергодар - мають специфічні умови свого функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ МОНОФУНКЦІОНАЛЬНИХ МІСТ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок