Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ КОМПЛЕКСНОЇ ХАРЧОВОЇ ДОБАВКИ НА ОСНОВІ БОЄНСЬКОЇ КРОВІ

ТЕХНОЛОГІЯ КОМПЛЕКСНОЇ ХАРЧОВОЇ ДОБАВКИ НА ОСНОВІ БОЄНСЬКОЇ КРОВІ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ КОМПЛЕКСНОЇ ХАРЧОВОЇ ДОБАВКИ НА ОСНОВІ БОЄНСЬКОЇ КРОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ВОЛОШИН ПАВЛО ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 664:637.661 (0.074)
ТЕХНОЛОГІЯ КОМПЛЕКСНОЇ ХАРЧОВОЇ ДОБАВКИ
НА ОСНОВІ БОЄНСЬКОЇ КРОВІ
Спеціальність 05.18.16 – технологія продуктів харчування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Коваленко Валентина Олексіївна,
Харківський державний університет харчування та
торгівлі, доцент кафедри гігієни харчування та
мікробіології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пивоваров Павло Петрович, Харківський державний університет харчування та торгівлі, професор кафедри технології харчування
доктор сільськогосподарських наук, професор
Рудавська Анна Богданівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк, кафедра технології виробництва продукції громадського харчування.
Захист відбудеться “ 27 “ листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051,
м. Харків-51.
Автореферат розісланий “27“ жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михайлов В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практика сучасного раціонального харчування передбачає збагачення деяких харчових продуктів біологічно активними добавками (БАД), що дозволяє запобігти і коректувати аліментарним шляхом різноманітні порушення метаболізму в організмі людини. Разом з тим, аналіз затверджених на сьогодні БАД свідчить про те, що їх асортимент і галузі використання у виробництві харчових продуктів мають потребу в істотному розширенні з урахуванням діючих технологій переробки сировини і особливостей захворювань населення.
Сучасні дані про взаємозв'язок в організмі обміну заліза та метаболізму білків свідчать про те, що для профілактики і лікування залізодефіцитних станів доцільним є одночасне збалансоване надходження з їжею залізовмісних речовин у комплексі з тваринними білками. У зв'язку з цим, перспективним напрямком раціонального харчування є створення і впровадження нової харчової добавки протианемічної дії на основі крові великої рогатої худоби (ВРХ) в комплексі з білковим компонентом.
Актуальність наукового обґрунтування та розробки принципово нової комплексної харчової добавки з використанням боєнської крові ВРХ і тваринного білка представлена двома найважливішими проблемами: економічною та медико-біологічною. Економічна актуальність досліджень полягає в обґрунтуванні та розробці нових шляхів раціонального використання боєнської крові ВРХ, застосування якої у виробництві продуктів харчування вкрай недостатнє.
Актуальність медико-біологічних проблем дослідження полягає у створенні принципово нової харчової добавки з використанням гемового заліза, яке легко засвоюється, у комплексі з тваринним білком, що відповідає фізіологічним потребам організму; а також у розширенні можливостей використання модифікованої моноксидом вуглецю боєнської крові ВРХ, яка містить гемове залізо, у тому числі в двовалентній формі.
Не менш актуальною як економічною, так і медико-біологічною проблемою даних досліджень є наукове обґрунтування та розробка різноманітного асортименту кулінарної продукції масового і дієтичного харчування, збагаченої новою харчовою добавкою протианемічної і загальнозміцнювальної дії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робот кафедри гігієни харчування та мікробіології Харківського державного університету харчування та торгівлі за держбюджетною темою 13-00-02 Б “Наукове обґрунтування та розробка технології комплексної біологічно активної добавки на основі крові забійних тварин та білкової сировини”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ КОМПЛЕКСНОЇ ХАРЧОВОЇ ДОБАВКИ НА ОСНОВІ БОЄНСЬКОЇ КРОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок