Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЛІТОН–МАГНОННЕ РОЗСІЯННЯ ТА ДИНАМІКА ТОПОЛОГІЧНИХ СОЛІТОНІВ У ДВОВИМІРНИХ ІЗОТРОПНИХ МАГНЕТИКАХ

СОЛІТОН–МАГНОННЕ РОЗСІЯННЯ ТА ДИНАМІКА ТОПОЛОГІЧНИХ СОЛІТОНІВ У ДВОВИМІРНИХ ІЗОТРОПНИХ МАГНЕТИКАХ

Назва:
СОЛІТОН–МАГНОННЕ РОЗСІЯННЯ ТА ДИНАМІКА ТОПОЛОГІЧНИХ СОЛІТОНІВ У ДВОВИМІРНИХ ІЗОТРОПНИХ МАГНЕТИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,62 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ІМ. Г. В. КУРДЮМОВА
_______________________________________________________________________________
УДК 548:537.621;538.955–405;539.21:537.621
Муравйов Володимир Михайлович
СОЛІТОН–МАГНОННЕ РОЗСІЯННЯ
ТА ДИНАМІКА ТОПОЛОГІЧНИХ СОЛІТОНІВ
У ДВОВИМІРНИХ ІЗОТРОПНИХ МАГНЕТИКАХ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті магнетизму НАН і МОН України.
Науковий керівник: доктор фізико–математичних наук,
професор
Іванов Борис Олексійович,
Інститут магнетизму НАН і МОН України,
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико–математичних наук,
старший науковий співробітник
Журавльов Анатолій Хомич,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізики функціональних матеріалів
кандидат фізико–математичних наук,
старший науковий співробітник
Голод Петро Іванович,
Національний університет “Києво–Могилянська Академія”,
завідувач кафедри фізико–математичних наук
 
Провідна організація: Інститут фізики НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “27” травня 2003 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, м. Київ, бульв. Вернадського, 36; актовий зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “26” квітня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико–математичних наук Сизова Т. Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зараз вважається встановленим, що солітони грають принципову роль у фізиці низькорозмірних твердих тіл (одновимірних і двовимірних кристалів), зокрема, низькорозмірних магнітовпорядкованих кристалів. Крумхансл і Шріффер показали, що при побудові термодинаміки одновимірного структурного фазового переходу необхідно розглядати солітони (кінки) у ролі елементарних збуджень нарівні з фононами [1]. Каррі та ін. [2] побудували послідовну солітонну феноменологію, при цьому було з’ясовано нетривіальну обставину – кінк–фононна взаємодія істотно змінює фононну густину станів, що впливає на термодинамічні властивості системи. Зокрема, температурна залежність густини солітонів визначається зсувом фази фононів при розсіянні на кінку та може істотно змінюватися для твердих тіл з різним характером кінк–фононної взаємодії. Згодом солітонна фізика низькорозмірних кристалів розвивалася в основному для магнетиків. Дослідження більш простого одновимірного випадку в даний час практично завершено. Так, для цього випадку В. Г. Бар’яхтар зі співавторами описали кінетичні явища в системі солітонів, див. [3].
Для двовимірних магнетиків солітони різного типу також важливі як нелінійні елементарні збудження. Бєлавін і Поляков відзначили той факт (встановлений на даний час для багатьох моделей конденсованих середовищ і теорії поля), що локалізовані топологічні солітони в двовимірних ізотропних системах призводять до руйнування далекого порядку при як завгодно малих температурах і роблять неможливими фазові переходи [4]. Для двовимірних кристалів, надпровідників, двовимірних легкоплощинних магнетиків присутність солітонів іншого типу (дислокацій, магнітних вихорів) призводить до особливого виду фазового переходу – переходу Березинського–Костерліца–Таулєса [5, 6], див. також огляди [7, 8]. Рух солітонів і солітон–магнонна взаємодія роблять внесок у динамічні функції відгуку, що можна досліджувати експериментально за допомогою розсіяння нейтронів [9]. Велику роль тут зіграли роботи [10, 11], в яких був виділений внесок локалізованих солітонів у ширину лінії магнітного резонансу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СОЛІТОН–МАГНОННЕ РОЗСІЯННЯ ТА ДИНАМІКА ТОПОЛОГІЧНИХ СОЛІТОНІВ У ДВОВИМІРНИХ ІЗОТРОПНИХ МАГНЕТИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок