Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРОС-КУЛЬТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН

КРОС-КУЛЬТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН

Назва:
КРОС-КУЛЬТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,69 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
АЙМАГАНБЕТОВА Ольга Хабіжанівна
УДК 316.733/ 454: [574: 470 + 571]
КРОС-КУЛЬТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ
МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Казахському національному університеті імені аль-Фарабі, м. Алмати
Науковий консультант доктор психологічних наук, професор
Джакупов Сатибалди Мукатайович,
Казахський національний університет ім. аль-Фарабі,
завідувач кафедри етнічної та педагогічної психології, м. Алмати
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Иванівна,
Українська Академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри політології
доктор психологічних наук, доцент
Ващенко Iрина Володимирівна,
Харківський національний університет внутрішніх
справ МВС України, професор кафедри загальної
психології і педагогіки
доктор психологічних наук, доцент
Хазратова Нігора Вікторівна,
Київский славістичний університет, завідувач кафедри психології
Захист відбудеться 4 липня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Iнституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківьска, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Iнституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківьска, 2.
Автореферат розісланий 4 червня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Останніми роками в усій соціогуманітарній сфері поняття “міжетнічні відносини” стало одним з найбільш обговорюваних та осмислюваних. При цьому дослідження міжетнічних відносин стає не тільки мультидисциплінарним напрямом наукового знання. Воно стає також призмою, крізь яку розглядаються, вивчаються, оцінюються багато важливих рис динаміки сучасного життя.
Інтерес до дослідження міжетнічних відносин не випадковий в умовах поліетнічного і мультикультурного суспільства, яким сьогодні є Казахстан, чий розвиток перебуває на перетині декількох ціннісних матриць: етнокультурної, пострадянської, ліберально-демократичної, євразійської. Їх поєднання зумовлює загальний світоглядний контекст соціального вибору в Казахстані, і тому нагальним є дослідження їх взаємодії в контексті впливу на відносини, що складаються між національно-етнічними групами в сучасному казахстанському суспільстві.
Для кожного казахстанця, хто усвідомлює своє буття в соціальному просторі й часі, останні півтора десятка років збіглися з інтенсивним перевизначенням відносин, зокрема – особливою акцентуацією відносин міжетнічних. Для цього було немало чинників різного порядку, починаючи зі зміни економічного і модернізації політичного устрою і завершуючи розпадом колишніх ідеологем, які виступали своєрідними інтеграторами у взаєминах етносів в умовах радянської державності.
Сьогодні Республіка Казахстан – це поліетнічна і мультикультурна держава, що оновлюється, і від того, як тут складаються процеси взаємодії та взаємної адаптації народів, залежить дуже багато. Понад це, від того, яким буде характер міжетнічних відносин, залежить доля не тільки Казахстану, але і всього пострадянського простору.
У сучасному Казахстані найбільшу популярність отримали дослідження міжетнічних відносин, що провадяться в соціологічному і політологічному ракурсі на матеріалі окремих регіонів. Як правило, праці з даної проблематики мають емпірико-прикладний характер, констатують певну сукупність соціологічних і культурологічних даних, містять політологічні умовиводи і прогнози.
Щодо дослідження міжетнічних відносин у контексті соціально-психологічного знання необхідно відзначити, що таких досліджень на матеріалі Казахстану дуже мало.
Принципова відмінність соціально-психологічного погляду на проблему міжетнічних відносин полягає в тому, що тут у центрі уваги не міжетнічні процеси і явища самі по собі або їхні різноманітні зв'язки, опосередковані суспільними відносинами, а внутрішнє відображення і сприйняття цих процесів особистостями як членами тих чи інших національно-етнічних груп, тобто когнітивно-емоційна сфера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: КРОС-КУЛЬТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок