Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОХВИЛЬОВІ ПАРАМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ

МІКРОХВИЛЬОВІ ПАРАМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ

Назва:
МІКРОХВИЛЬОВІ ПАРАМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Смаілов Юнус Якубович
УДК 621. 372. 865
МІКРОХВИЛЬОВІ ПАРАМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ
05.12.07 — антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків — 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Севастопольському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гімпілевич Юрій Борисович,
Севастопольський національний технічний університет, завідувач кафедри радіотехніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Усін Володимир Ананійович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри основ радіотехніки
кандидат технічних наук, доцент
Величко Дмитро Анатолійович,
Інститут радіофізики і електроніки ім. О. Я. Усікова
НАН України (м. Харків),
старший науковій співробітник відділу обробки радіосигналів
Захист відбудеться "12" грудня 2007 р. у 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано " 8 " листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Безрук


Загальна характеристика роботИ
Актуальність теми. Антенно-фідерний тракт є найважливішою складовою радіотехнічної системи. Елементи цього тракту забезпечують каналізацію НВЧ енергії у режимі випромінювання і прийому радіосигналів. Основні тактико-технічні дані радіотехнічних систем істотно залежать від електричних характеристик пристроїв антенно-фідерного тракту. В теперішній час широко використовуються антені системи на основі фазованих антенних решіток (ФАР), що містять велику кількість елементарних випромінювачів. Діаграмо-утворюючі схеми таких систем містять значну кількість дільників і суматорів потужності, атенюаторів, фазообертачів, підсилювачів та інші. Тому удосконалювання методів та засобів виміру комплексних характеристик (комплексних коефіцієнтів відбиття, комплексних коефіцієнтів передачі, - параметрів) елементів антенно-фідерного тракту є актуальної задачею.
Істотний внесок у розвиток мікрохвильових вимірів внесений такими вченими як Бова М. Т., Бондаренко І. К., Волков В. М., Гімпілевич Ю. Б., Кукуш В. Д., Петров В. П.Усін В. А., Шифрін Я. С., Яненко А. П., Engen., Hoer.., Ferrero., Somlo.., Weidman.. та ін.
Вимірювальні прилади, що випускаються фірмами Hewlett-Packard (Agilent) (США), Anritsu (Японія), Tektronix (США), Микран (Росія) і ін., мають високі метрологічні характеристики, широку смугу робочих частот (від десятків мегагерц до десятків гігагерц ) і є багатофункціональними. Недоліками цих приладів є великі габарити і маса, що обмежує область їхнього використання тільки лабораторними дослідженнями і виключає застосування в польових умовах, мобільних системах і в системах вбудованого контролю. Прилади мають високу вартість, що ускладнює їхнє широке застосування в промисловості, дослідницьких організаціях і установах освіти.
Аналіз літературних джерел показав, що найбільш прості, недорогі та малогабаритні вимірники комплексних характеристик можна реалізувати на основі методів прямого детектування. Загальним недоліком вимірювальних перетворювачів, що реалізуються на основі цих методів, є істотна погрішність через розкид характеристик датчиків потужностей. Усунути зазначений недолік дозволяє комутаційний підхід, суть якого полягає у використанні одного датчика потужності, який по черзі підключається до виходів вимірювального багатополюсника. При цьому істотно підвищується точність і стабільність вимірювань.
В дисертації запропонований параметричний метод вимірювання, котрий є узагальненням комутаційного підходу та забезпечує теоретичну можливість створення безліч реалізацій структур мікрохвильових вимірювальних перетворювачів, що відкриває нові можливості синтезу та оптимізації їх параметрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІКРОХВИЛЬОВІ ПАРАМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ КОМПЛЕКСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК АНТЕННО-ФІДЕРНИХ ПРИСТРОЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок