Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка)

Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка)

Назва:
Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
КУЛИНИЧ Юлія Володимирівна
УДК (544.77.03+544.77.052.21+550.4):628.472.3
Взаємодія фільтратів полігонів
твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка)
Спеціальність 21.06.01 – “Екологічна безпека”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України
Науковий керівник:
доктор геолого-мінералогічних наук
ГОРЛИЦЬКИЙ Борис Олександрович,
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, завідуючий відділом
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
КОМОВ Ігор Леонтійович,
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, провідний науковий співробітник
доктор геолого-мінералогічних наук
КРОЇК Ганна Аркадіївна,
Дніпропетровський НДІ геології, головний науковий співробітник
Захист відбудеться „ 16 ” жовтня 2007 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.192.01 Інституту геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України за адресою: м. Київ, пр. Палладіна, 34-а.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: м. Київ, пр. Палладіна, 34.
Автореферат розісланий „ 18 ” липня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради СРД 26.192.01,
кандидат геологічних наук Жебровська К.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дуже гострою проблемою сьогодення для всього світу є проблема поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Під полігони та звалища для захоронення цих відходів використовуються значні земельні площі. В Україні нараховується близько 2000 таких об’єктів, які були організовані в основному, без проектів, без інженерно-гідрогеологічних вишукувань. Внаслідок цих помилок виникла велика кількість екологічних проблем. А саме, забруднення підземних вод фільтратом з цих звалищ, шляхом інфільтрації забруднених вод у підземні водоносні горизонти та міграції забруднюючих компонентів разом з підземним потоком. Найбільш уразливими стають ґрунтові та поверхневі води, породи зони аерації, також забруднюється атмосферне повітря. Запобігання ризику забруднення навколишнього середовища від полігонів та звалищ ТПВ, залежить від знань про закономірності міграції хімічних елементів та органічних сполук. Слід зазначити, що ця проблема залишається мало вивченою.
Зауважимо, що процеси, які проходять при контакті фільтрату з ґрунтом, в Україні майже не досліджувались, механізм сорбції не встановлено. Мало вивченими залишаються процеси, які відбуваються на полігонах та звалищах у різний період існування.
Вище викладене стало підставою для еколого-геохімічного дослідження взаємодії фільтратів полігонів ТПВ із зоною аерації цих об’єктів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до статутних завдань Інституту геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, за бюджетними темами: “Розробка еколого-геохімічних засад вторинного ресурсокористування в Україні” (№ ДР 0196U003569), “Техногенні геохімічні аномалії, рудопрояви та родовища: фактори утворення та критерії визначення” (№ ДР 0101U000026), “Закономірності просторового поширення та динаміки техногенних забруднень, пов’язаних з накопиченням відходів (на типологічних об’єктах)” (№ ДР 0101U000025), та НДР за молодіжним грантом Президії НАН України “Вплив фільтратів полігонів твердих побутових відходів на вміщуючи породи” (№ ДР 0103U006592).
Мета і задачі дослідження. Дослідити особливості техногенного забруднення визначеного об’єкту та визначити умови поглинання металів з фільтратів породами зони аерації на прикладі Київського полігону ТПВ та окремими глинистими мінералами деяких родовищ України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Взаємодія фільтратів полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) із зоною аерації (еколого-геохімічна оцінка)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок