Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ САРМАТІВ КАРПАТО-ДНІПРОВСЬКОГО РЕГІОНУ

ІСТОРІЯ САРМАТІВ КАРПАТО-ДНІПРОВСЬКОГО РЕГІОНУ

Назва:
ІСТОРІЯ САРМАТІВ КАРПАТО-ДНІПРОВСЬКОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,61 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
ДЗИГОВСЬКИЙ Олександр Миколайович
УДК 94(292.452+282.247.32)-“2/3” (043.3)
ІСТОРІЯ САРМАТІВ КАРПАТО-ДНІПРОВСЬКОГО РЕГІОНУ
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
ОДЕСА – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі археології та етнології України Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Щукін Марк Борисович,
Державний Ермітаж, м.Санкт-Петербург, Росія
провідний науковий співробітник;
доктор історичних наук,
Айбабін Олександр Ілліч,
Інститут сходознавства НАН України,
керівник Кримського відділення;
доктор історичних наук,
Симоненко Олександр Володимирович,
Інститут археології НАН України
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
 
Захист відбудеться 10.09.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті (65026, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. № 9).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розіслано 04.08.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К. Лозовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливість вивчення історії сарматських племен, що мешкали на західній периферії величезного євразійського степового коридору, зокрема на землях між Карпатами та Дніпром, обумовлена насамперед, знаковістю ролі цих іраномовних номадів в історичному розвитку регіону, яка, на окремих етапах зазначеного процесу, була якщо не визначальною, то, принаймні, провідною. В той же час, досить тривалий період ця історія відтворювалася, переважно, на підставі свідоцтв античної письмової традиції, що, загалом, було зумовлено цілком об’єктивними причинами. Справа в тому, що археологічні “сліди” перебування цих кочовиків на територіях західніше Дніпра, ще до початку 70-х років ХХ століття були репрезентовані лише незначною кількістю старожитностей, а матеріали інших джерел, котрі могли б мати відношення до сарматів, пов’язувалися зовсім з іншими племенами або народами.
Ситуація докорінно змінилася порівняно недавно, коли зусиллями багатьох польових археологічних експедицій був нарешті знайдений та якісно досліджений потужний пласт сарматських старожитностей в регіоні, що нас цікавить, а до того ж, завдяки вивченню окремих епіграфічних та нумізматичних пам’яток, все ж таки виявилося, що свідоцтва про сарматів є у наявності і серед даних категорій джерел. На теперішній час, трапилася виняткова можливість зіставити матеріали письмових, епіграфічних, нумізматичних, а тепер вже, в повній мірі, й археологічних джерел, з тим, щоб спробувати більш детально висвітити окремі сторінки історії кочовиків, котрі такий тривалий період складали пряму та безпосередню загрозу Стародавньому Риму і відігравали помітну політичну роль на території, що вивчається.
Однак, як недивно, у вітчизняному сарматознавстві і до сьогодення відсутнє узагальнююче дослідження з історії сарматів, що мешкали на землях між Карпатами та Дніпром, де б вона повністю відтворювалася як за вертикаллю, так і горизонталлю, в межах зазначеного регіону. Не менш, якщо чи не найважливішим є й вирішення таких її окремих питань, як уточнення часу появи сарматських племен на територіях західніше Дніпра, визначення динаміки проникнення цих кочовиків в даний регіон та його заселення ними, характеру взаємовідносин сарматів з оточуючим населенням кельтського, германського, фракійського, пізньоскіфського світів і античних центрів Північно-Західного та Західного Понту. Чим, власне, і продиктована актуальність обраної теми, яка полягає, передусім, у недостатньому висвітленні і необхідності глибокого осмислення процесу “сарматизації” Карпато-Дніпровських земель, як одного з важливих моментів історії цих номадів взагалі, і даної території, зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ІСТОРІЯ САРМАТІВ КАРПАТО-ДНІПРОВСЬКОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок