Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Диференціація кінематики та регіональних деформацій Антарктичної тектонічної плити за результатами супутникових вимірів

Диференціація кінематики та регіональних деформацій Антарктичної тектонічної плити за результатами супутникових вимірів

Назва:
Диференціація кінематики та регіональних деформацій Антарктичної тектонічної плити за результатами супутникових вимірів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
голубінка юрій ігорович
УДК 528.2:629.78:551.24
Диференціація кінематики та регіональних деформацій Антарктичної тектонічної плити за результатами супутникових вимірів
05.24.01 – геодезія, фотограмметрія та картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : | доктор технічних наук, проф.
Третяк Корнилій Романович,
Національний університет “Львівська політехніка”, директор Інституту геодезії
Офіційні опоненти : |
Максимчук В.Ю., д.ф.-м.н., проф., директор Карпатського відділення Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України;
Глотов В.М., д.т.н., декан Інституту геодезії Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України;
Провідна установа
Захист дисертації відбудеться “14” березня 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Степана Бандери 12, ауд. 518 II навч. корп.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів,
вул. Професорська 1.
Автореферат розісланий “08” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент Б.Б. Паляниця
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одними з провісників сейсмічної активності є рухи та деформації земної кори, які часто пов'язані з переміщеннями літосферних плит. Глобальний, регіональний та локальний геодезичні моніторинги сучасної кінематики земної кори належать до безпосередніх і надійних методів дослідження та прогнозування тектонічної активності територій.
Як відомо, за результатами геодезичного моніторингу визначаються зміни координат геодезичних пунктів, які свідчать про кінематику земної кори. Однак дотепер не існує достатньо ефективної методики опрацювання просторових геодинамічних мереж, яка б дозволила досліджувати деформації, що є невід’ємною складовою цього процесу. Максимальної ефективності геодезичного моніторингу геодинамічних процесів можна досягнути лише за використання теоретично обґрунтованої з кінематичних позицій методики опрацювання вимірів у просторових геодезичних мережах.
Зокрема застосування такої методики опрацювання вимірів у просторових геодезичних мережах і дослідження зміни кінематичних та деформаційних параметрів є особливо актуальне для Антарктичного континенту, який відіграє ключову роль у формуванні сучасної геодинаміки та клімату на всій планеті. Антарктика є своєрідним геодинамічним полігоном, вивчення якого дозволяє розкрити дію механізмів глобальних геодинамічних процесів.
Необхідно зазначити, що саме для розв'язку проблем у дослідженні кінематики літосферних плит внесли вагомий внесок такі вчені, як Л.П.Зоненшайн, А.В.Пейве, А.С.Монін, О.Г.Сорохтін, В.Ю.Хаїн, А. Кокс, Р. Харт, D.F. Argus, C. DeMets. Дослідженням сучасних геодинамічних процесів Антарктичної літосферної плити займалися такі українські вчені, як К. Третяк, В. Максимчук, В. Глотов, В. Бахмутов, а також зарубіжні: A. Capra, I. Dalziel, R. Dietrich, J. Manning, M. Willis, T. Wilson.
Однак наявна інформація про сучасну геодинаміку тектонічних плит і особливо Антарктичної тектонічної плити не є достатня. У першу чергу це пов’язано із складними кліматичними умовами та важкодоступними умовами полярних регіонів.
Дисертаційну роботу присвячено розв'язку актуальної проблеми дослідження кінематики Антарктичної літосферної плити з використанням теоретично обгрунтованої з кінематичних позицій методики опрацювання просторових GPS-мереж. Виконані в роботі дослідження суттєво доповнюють існуючу інформацію про кінематику Антарктичної плити та її регіональні особливості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Диференціація кінематики та регіональних деформацій Антарктичної тектонічної плити за результатами супутникових вимірів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок