Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ (1991 - 1999 рр.)

КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ (1991 - 1999 рр.)

Назва:
КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ (1991 - 1999 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв
Кононенко Людмила Миколаївна
УДК 008(09)(477)
КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА
ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ
(1991 - 1999 рр.)
17.00.01 - теорія та історія культури
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Карпова Людмила Олександрівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
теорії та історії культури.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший
науковий співробітник
Шевченко Леся Антонівна,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат історичних наук, старший
науковий співробітник
Овчаренко Петро Дмитрович,
Верховна Рада України, заступник
завідуючого секретаріатом Комітету з
питань прав людини, національних меншин
і міжнаціональних відносин.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України, м. Київ
Захист відбудеться “ 20 ” лютого 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.850.01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп.15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп.15).
Автореферат розісланий “ 17 “ січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Уланова С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процеси державотворення актуалізували проблеми, пов'язані з входженням України у європейський культурний та інформаційний простір. Шляхи їх практичного розв'язання накреслені у затверджених Верховною Радою України “Основних напрямах зовнішньої політики” та Постанові Кабінету Міністрів України “Про затвердження Концептуальних напрямів діяльності органів виконавчої влади у сфері культури”.
Об'єктивна необхідність створення умов для розвитку культурно-інформаційної діяльності України за кордоном вимагає наукового аналізу “реалій” сучасного інформаційного і культурного простору як підгрунтя для вироблення практичних рекомендацій щодо перспектив її подальшої оптимізації.
Вирішення цих завдань неможливе без урахування загальних закономірностей, що лежать в основі будь-яких міжкультурних комунікаційних процесів. Їх виявленням протягом останнього десятиріччя займалось багато українських та зарубіжних дослідників ( Б.Барбер, С.Хантінгтон, Ф.Фукуяма, Дж.Несбіт та П.Ебурдін, Н.Іконникова, Ю.Римаренко, І.Курас, Ю.Полунєєв та Ю.Загорулько).
Особливу увагу науковців викликають проблеми створення та захисту національного інформаційного простору в нових геополітичних умовах соціокультурних трансформацій на постсоціалістичному просторі, формування світової інформаційної цивілізації, що вимагає відповідного рівня інформаційної культури як особистості, так і суспільства (Р.Абдєєв, А.Гальчинський, А.Дерев”янко, О.Мелещенко, Г.Почепцов, В.Різун, І.Бінько, О.Литвиненко, В.Потіха).
Визначити загальні підходи до аналізу фактів, які характеризують культурно-інформаційну діяльність України за кордоном в контексті соціально-культурних перетворень і засад державного будівництва допомогли роботи українських учених, в яких розглядаються питання забезпечення національних інтересів засадами відповідної інформаційної політики (Н.Власенко, О.Гриценко, С.Зорько, В.Мішура, C.Катаєв, В.Кремень, В.Паламарчук, М.Сиротич, М.Стріха, Л.Шкляр) шляхом вивчення міжнародних зв”язків України у сфері науки, культури, освіти (М.Баймуратов, О.Гринів, А.Мартинов, К.Рубель, Г.Цирфа), досягнень української діаспори (С.Наріжний, І.Вінниченко, В.Трощинський, К.Чернова).
Всі ці роботи допомогли з”ясувати актуальність і необхідність дослідження культурно-інформаційної діяльності України за кордоном як такої, що дотепер не знайшла відповідного наукового відображення в сучасній літературі, окреслити ті питання, що вимагають сьогодні термінового розв”язання, а саме: визначити провідні тенденції у її розвитку і накреслити шляхи щодо подальшої її оптимізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ (1991 - 1999 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок