Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І ЗАСОБИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І ЗАСОБИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І ЗАСОБИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ
ім. Г.Є. ПУХОВА
БЕНАМЕУР Лиес
УДК 004.383.8.032.26:681.5.15
НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І ЗАСОБИ
ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ
В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматики та управління в технічних системах Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники
§ доктор технічних наук, професор Краснопрошина Аїда Андріївна Національний технічний університет України “КПІ”, завідувач кафедри автоматики та управління в технічних системах.
§ кандидат технічних наук, доцент Кравець Петро Іванович, Національний технічний університет України “КПІ”, доцент кафедри автоматики та управління в технічних системах.
Офіційні опоненти:
§ Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор
Матов Олександр Якович, Відкрите акціонерне товариство “Київське підприємство обчислювальної техніки й інформатики”, заступник генерального директора по науці,
§ кандидат технічних наук, доцент
Олецький Олексій Віталійович, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, доцент факультету інформатики.
Провідна установа: Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, відділ цифрових моделюючих систем.
Захист відбудеться “10” жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.185.02 в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ-164, вул. Генерала. Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ-164, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий “09” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 26.185.02
кандидат технічних наук Семагіна Е.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Однією з основних проблем теорії управління процесами і об’єктами є проблема управління в умовах інформаційної невизначеності, пов’язаної з недостовірністю, протиріччям, неможливістю чіткої інтерпретації інформації, що характеризує стан об’єкта чи процеса, стан зовнішнього середовища та взаємозв’язок між ними. Така інформаційна невизначеність породжує структурну та параметричну невизначеність стану об’єкта чи процеса управління і призводить до неможливості прийняття обґрунтованих рішень при управлінні ними.
На сучасному етапі розвитку теорії управління шляхи вирішення цієї проблеми вбачаються в застосуванні нових інформаційних технологій, складовою частиною яких є інтелектуальні засоби обробки інформації. Такими засобами в сучасних інформаційних технологіях є нейроні мережі і засоби (апарат) нечіткої математики та логіки, поєднання яких дає можливість створити якісно нові апаратні та програмні засоби і суттєво розширити клас розв’язуваних задач управління в умовах інформаційної невизначеності та підвищити ефективність систем управління.
Вирішенню задач управління в умовах невизначеності присвячені роботи Л.Заде, Д. Шапiро, Е. Мамданi, Такажи, М. Сугено, А.Кофман, Дюбуа, Kandel, О.Г.Івахненко, Р. Алієва, А.Н. Аверкіна, Д.Б. Юдіна та ін. Однак згадана проблема є дуже багатогранною і не має чіткого розв’язку, а тому розроблені в цих роботах підходи, методи та засоби потребують удосконалення з врахуванням сучасних досягнень інформаційних технологій.
В рамках вирішення згаданої загальної проблеми управління в умовах інформаційної невизначеності основними, базовими її складовими є задачі моделювання, ідентифікації та прогнозування виходів та стану об’єктів чи процесів управління, ефективне вирішення яких дозволяє зменшити рівень цієї невизначеності або повністю її усунути і тим самим зробити можливим вирішити або покращати умови вирішення основних задач управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І ЗАСОБИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок