Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БУТТЯ ЛЮДИНИ В ГЕНОМНІЙ ПЕРСПЕКТИВІ

БУТТЯ ЛЮДИНИ В ГЕНОМНІЙ ПЕРСПЕКТИВІ

Назва:
БУТТЯ ЛЮДИНИ В ГЕНОМНІЙ ПЕРСПЕКТИВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди
Національної Академії наук України
Шевченко Мирослав Олексійович
УДК 14: 572 + 575
БУТТЯ ЛЮДИНИ В ГЕНОМНІЙ ПЕРСПЕКТИВІ
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Національного аграрного університету
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, Лук’янець Валентин Сергійович, завідуючий відділом філософських проблем природознавства та екології Інституту філософії НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, Сидоренко Лідія Іванівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Кандидат філософських наук, доцент, Боровська Людмила Олександрівна, Національний авіаційний університет МОН України.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культурології, м. Київ.
Захист відбудеться “26” січня 2007 р. о_14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України, м. Київ-001, вул. Трьохсвятительська 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України, м. Київ-001, вул. Трьохсвятительська 4.
Автореферат розісланий 14.12.2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук,
старший науковий співробітник Гардашук Т.В.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Людина сьогодні опинилася в цілком нових для себе умовах, які моделюються, втілюються в життя, трансформуються сучасними технологічними революціями, що відбуваються в генетиці, нанотехнології, робототехніці. Поряд із трансформацією світу речей і зв’язків між ними, ці технології призводять до перетворень людини на рівні її геному, що по-новому ставить проблему еволюції людини в майбутньому, та її взаємодії з довкіллям.
Специфічною рисою втілення здобутків генетики, нанотехнології, робототехніки є не лише можливість маніпулювання геномом людини, але й екстраполяції отриманих знаннь на світ машин. Це створює умови для взаємопов’язаних процесів еволюції штучних систем і людини за допомогою нових технологічних проектів, в рамках нової інформаційно-геномної парадигми. Одним із головних елементів інформаційно-геномної парадигми є, безумовно, реалізація проекту “Геном людини”. Багатовимірність зв’язків, які існують між проектом “Геном людини” і сучасними наукоємними технологіями крім того, що зачіпають фундаментальні першооснови біологічного життя, впливають на різні сторони життя сучасного суспільства. Це породжує складний комплекс етичних, правових, економічних, соціальних, екологічних та інших проблем. Одним з основних факторів появи даного проблемного поля є модерністський тип мислення, а точніше- різноманітні дискурси, які використовуються як традиційна технологія мислення (логоцентризм), що затверджує примат “метафізики присутності” не тільки в науках, а й в культурі.
Надзвичайно цікавим і важко прогнозованим виявляється зв’язок геномних технологій з нанотехнологіями, і з робототехнікою. В сучасній соціально-філософській літературі даний технологічний комплекс позначають абревіатурою “GNR-технології”. Роль таких наукоємних технологій, на думку дисертанта, полягає у формуванні феномена “співрозмовника”, котрий міг би бути своєрідним мірилом людини. Сучасні науково-технологічні практики, що формуються на основі GNR-технологій, вже дозволяють розглядати деякі розробки у створенні штучного життя як феномен “співрозмовника”. Реалізація штучного життя тут описується за допомогою тенденцій біологізації і антропоморфізації світу машин. Це по-новому ставить питання про межі людської мінливості як тілесної, так і інтелектуальної, що змушує філософське співтовариство з’ясовувати світоглядні наслідки експансії генно-інженерних технологій.
GNR-технології надалі збільшуватимуть вплив не лише на функціонування техносфери, а й на способи функціонування живих організмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БУТТЯ ЛЮДИНИ В ГЕНОМНІЙ ПЕРСПЕКТИВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок