Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО ФОТОГРАММЕТРИЧНОГО ОПРАЦЮВАННЯ ЗНІМКІВ, ОТРИМАНИХ НА РАСТРОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ МІКРОСКОПАХ

МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО ФОТОГРАММЕТРИЧНОГО ОПРАЦЮВАННЯ ЗНІМКІВ, ОТРИМАНИХ НА РАСТРОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ МІКРОСКОПАХ

Назва:
МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО ФОТОГРАММЕТРИЧНОГО ОПРАЦЮВАННЯ ЗНІМКІВ, ОТРИМАНИХ НА РАСТРОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ МІКРОСКОПАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
На правах рукопису
Іванчук Олег Михайлович
УДК 528.721.287:537.533.35
МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО ФОТОГРАММЕТРИЧНОГО
ОПРАЦЮВАННЯ ЗНІМКІВ, ОТРИМАНИХ НА
РАСТРОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ МІКРОСКОПАХ
Спеціальність 05.24.02 - фотограмметрія та картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2000
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на геодезичному факультеті Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Фінковський Віктор Якович, м.Львів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Шинкаренко Георгій Андрійович,
завідувач кафедри інформаційних систем
Львівського Національного університету
ім. Івана Франка, м.Львів;
кандидат технічних наук, доцент
Барановський Валентин Дмитрович,
доцент кафедри геодезії і картографії
Національного університету ім. Тараса Шевченка,
м.Київ.
Провідна установа: Донецький державний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, м.Донецьк.
Захист відбудеться 28 жовтня 2000 р. о 10 годині
на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.052.13 у національному
університеті “Львівська політехніка” за адресою:
79013 м.Львів, вул.С.Бандери,12, корпус 2, ауд.518.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці національного університету “Львівська політехніка”, вул.Професорська,1.
Відгуки на автореферат просимо надсилати за вказаною адресою вченому секретареві спеціалізованої ради.
Автореферат розісланий 23 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат технічних наук С.Г.Савчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасній високотехнологічній індустрії машинобудування, приладобудування, електроніки, створення космічної і військової техніки та багатьох інших виробництв, а також науковим дослідженням в біології, геології, матеріалознавстві, медицині та ін. потрібна високоточна достовірна якісна та кількісна просторова інформація про топографію поверхонь досліджуваних об’єктів на мікронному і субмікронному рівнях.
Одним з надзвичайно ефективних та наочних, але водночас технічно і теоретично складних методів дослідження кількісних параметрів мікроповерхонь різноманітних об’єктів є стереофотограмметричний, який базується на опрацюванні знімків, отриманих з використанням растрових електронних мікроскопів /РЕМ/. Суть його полягає в отриманні та вимірюванні просторової математично визначеної моделі мікроповерхні досліджуваного об’єкта за його плоскими РЕМ-зображеннями. Велика глибина фокусування зображення, різноманітні технічні удосконалення сучасних РЕМ дозволяють отримувати за їх допомогою високоякісні фотографічні з хорошими метричними характеристиками РЕМ-знімки, які хоч і поступаються класичним знімкам, отриманим за допомогою фізичної оптики, проте з використанням фотограмметричних приладів і розроблених математичних методів їх обробки, дають можливість отримувати усю необхідну якісну та кількісну інформацію про мікроповерхню об’єктів з високою достовірністю та точністю.
Для розв’язання цієї складної та водночас дуже важливої задачі необхідні були зусилля багатьох вчених. До числа тих, які внесли найбільш вагомий вклад в розробку теорії та практики застосування стереофотограмметричних методів в мікроскопії слід зарахуватити: за кордоном - А.Бойда, Р.Буркгардта, С.Гоша, К.Губені, О.Коледніка, І.Нанківела, Х.Нагарая, П.Ховелла, колишніх радянських, а нині російських вчених В.І.Саркіна, І.С.Гареліка, П.П.Гончарова, Є.І.Калантарова, М.Ж.Сагиндикову, В.М.Соколова та багатьох інших, а в Україні - В.М.Мельника, В.Я.Фінковського, А.Я.Красовського, В.А.Степаненка, А.В.Шостак та інших.
Однак і сьогодні залишається ще чимало питань, які вимагають подальшої розробки, зокрема, підвищення ефективності і практичної реалізації цифрових методів обробки РЕМ-зображень, впровадження у виробництво методів оперативного РЕМ-контролю за якістю технологічних процесів обробки поверхонь різноманітних деталей приладів, механізмів, плат, двигунів тощо, метою яких є підвищення їх експлуатаційних властивостей, довговічності, надійності та зменшення собівартості їх виготовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИ ОПЕРАТИВНОГО ФОТОГРАММЕТРИЧНОГО ОПРАЦЮВАННЯ ЗНІМКІВ, ОТРИМАНИХ НА РАСТРОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ МІКРОСКОПАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок