Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ФІЛЬТРАЦІЇ З УРАХУВАННЯМ СУФОЗІЙНИХ ЯВИЩ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ФІЛЬТРАЦІЇ З УРАХУВАННЯМ СУФОЗІЙНИХ ЯВИЩ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ФІЛЬТРАЦІЇ З УРАХУВАННЯМ СУФОЗІЙНИХ ЯВИЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя
Сидорчук Богдан Петрович
УДК 532.546:532.72
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ФІЛЬТРАЦІЇ З УРАХУВАННЯМ СУФОЗІЙНИХ ЯВИЩ
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль - 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Рівненському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико - математичних наук, доцент
Бомба Андрій Ярославович,
Рівненський державний гуманітарний університет, докторант кафедри прикладної математики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бейко Іван Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри моделювання складних систем;
кандидат фізико - математичних наук,
Чернуха Ольга Юріївна
Інститут прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України,
старший науковий співробітник відділу “Математичного моделювання нерівноважених процесів” Центру математичного моделювання
Провідна установа: Інститут космічних досліджень НАН України та Національного космічного агентства України, відділ моделювання динамічних процесів Землі і планет, м.Київ
Захист відбудеться 6 жовтня 2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.01 в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя, 46001, Тернопіль, вул. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, 46001, Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розіслано 2 вересня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.Г.Шелестовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як показує практика, меліоративний дренаж у більшості випадків практично в перші ж роки експлуатації не виконує в повній мірі своїх функцій або повністю виходить з ладу.
Традиційно, при гідравлічних розрахунках процесу фільтрації коефіцієнт фільтрації грунту приймають сталою та незмінною величиною у всій області фільтрації та на протязі всієї роботи дренажної системи. Однак, при перевищенні діючими градієнтами допустимого (критичного) значення для даного грунту, в навколодренному середовищі відбувається втрата фільтраційної міцності грунтів, що зумовлює зміну коефіцієнта фільтрації. Не зважаючи на те, що розміри зони, де градієнти напору перевищують критичні їх значення, порівняно із міждренними відстанями, досить малі, зміни, що відбуваються у грунті даної зони визначають роботу всієї дренажної системи. Характер і розвиток цих змін грунту досить складний і залежить не тільки від градієнтів напору, а й від механічного складу грунту, захисно-фільтруючого матеріалу, конструкції дренажу, режиму роботи дрени тощо.
Існуючі на даний час теоретичні розрахунки процесу фільтрації в пористому середовищі не враховують взаємовпливу градієнтів напору та коефіцієнта фільтрації в навколодренному середовищі. Дане явище, зумовлене виникненням фільтраційних деформацій, супроводжується суттєвими змінами питомої витрати і може вивести меліоративну систему з ладу (дренаж не виконуватиме покладених на нього функцій). Тому на даний час досить актуальними є питання процесу фільтрації в середовищах, що деформуються.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалась у відповідності з планом науково - дослідної роботи на тему ,,Математичні моделі нелінійних стаціонарних і нестаціонарних фільтраційних і гідравлічних процесів, проблеми взаємозв'язку та урахування локальних неоднорідностей“ № І-34 на підставі рішення експертної комісії УІІВГ від 10 січня 1995 року протокол №4 до наказу ректора від 12 січня 1995 року за №6.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є математичне моделювання нелінійних процесів фільтрації в пористих середовищах з урахуванням взаємовпливу коефіцієнта фільтрації та градієнтів напору в режимі осушувальної та зволожувальної дії дренажу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ФІЛЬТРАЦІЇ З УРАХУВАННЯМ СУФОЗІЙНИХ ЯВИЩ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок