Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретико–методОЛОГІчні засади формування екологічно збалансованої економіки

Теоретико–методОЛОГІчні засади формування екологічно збалансованої економіки

Назва:
Теоретико–методОЛОГІчні засади формування екологічно збалансованої економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,39 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Український державний лісотехнічний університет
УДК 330.15:504.06
Гринів Лідія Святославівна
Теоретико–методОЛОГІчні засади формування екологічно збалансованої економіки
Спеціальність 08.08.01. – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти та науки України.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шевчук Василь Якович,
Український інститут досліджень навколишнього середовища і ресурсів при Раді національної безпеки і оборони України (м. Київ), директор
доктор економічних наук, професор Александров Іван Олександрович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач сектору
доктор економічних наук, доцент
Стадницький Юрій Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”, декан
Провідна установа: Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса), відділ економічного регулювання природокористування
Захист відбудеться 16 жовтня 2002 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.072.01 Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057 м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 103.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057 м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 101.
Автореферат розісланий 16 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент Р.Я. Кіндрат
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Еколого-економічна розбалансованість сучасного світу, що супроводжується негативними змінами у довкіллі та економіці, вимагає перегляду пріоритетів подальшого розвитку. Природні зміни, що охопили світ, крім кількісних прогресуючих ознак, набувають нових якісних характеристик й інтенсивніше впливають на перебіг економічних процесів.
Якщо в короткотерміновому періоді природні зміни призводять до економічних коливань, зумовлених потребою відповідних компенса-ційних заходів, то в довготерміновому періоді зниження стійкості обмін-них процесів у біосфері порушує стійкість макроекономічної рівноваги і зумовлює інфляційні процеси. В таких умовах потрібно говорити про сучасні системні дефініції природних змін як ендогенного чинника відповідних економічних змін.
Виснаження природного капіталу планети через непомірні техногенні та антропогенні навантаження порушило стійкість обмінних процесів у біосфері, що зумовило сучасну екологічну кризу. Її основна причина полягає в тому, що людство споживає природних ресурсів значно більше, ніж їх можна забрати з біосфери без порушення її біогеохімічних циклів і здатності до самовідновлення. У цих умовах перспективний роз-виток економіки не може ґрунтуватись на попередніх принципах госпо-дарювання. Потрібний якісно новий підхід, який би закладав основи син-хрон-ності господарського життя економіки та природи. Це дасть змогу мак-симально зберегти не тільки навколишнє природне середовище (НПС), а й людську цивілізацію загалом.
Зниження біологічної продуктивності природного капіталу зумовлює відповідне знецінення інших видів капіталу. В цьому контексті збільшення обсягів інвестування в біофізичну інфраструктуру довкілля не дає суттєвих результатів. Виникає потреба в інтегруванні у сучасну економіку вимог збереження біофізичної функції природного капіталу в довкіллі, яка є просторовою функцією, і на основі цього визначати допустимий обсяг природокористування. Тому сьогодні особливо актуальними є проблеми теоретичного моделювання економіки з урахуванням екологічних обмежень. Орієнтиром для їхнього розв'язання є вимоги та завдання, зазначені в Концепції сталого (збалансованого) розвитку світу, прийнятої ООН 1992 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Теоретико–методОЛОГІчні засади формування екологічно збалансованої економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок