Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритимпередсердно-шлуночковим каналом у дітей

Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритимпередсердно-шлуночковим каналом у дітей

Назва:
Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритимпередсердно-шлуночковим каналом у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського
Васильєва Людмила Володимирівна
УДК 611.12 + 616.12 – 007.2 ] – 053.37
Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритим
передсердно-шлуночковим каналом у дітей
14. 03. 01 – нормальна анатомія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Сімферополь – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Кір’якулов Георгій Степанович, Донецький державний медичний університет, завідувач кафедри анатомії людини
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Задніпряний Ігор Володимирович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського, професор кафедри анатомії людини
 
Доктор медичних наук, професор Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа:
Луганський державний медичний університет, кафедра оперативної хірургії з топографічною анатомією, МОЗ України (м. Луганськ)
Захист відбудеться “ 16 ” травня 2001 р. о 14 0 0 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52. 600. 02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7)
Автореферат розісланий “ 30 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Біркун О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороби системи кровообігу займають перше місце у структурі смертності населення України (І.П. Смирнова та співавт., 1999). Серед серцево-судинних захворювань велику групу складають уроджені пороки серця (В.І. Бураковський та співавт., 1996). Народжуваність дітей із серцевими аномаліями знаходиться в межах від 0,7 до 1,7%. Хоча цей показник протягом останніх років залишається стабільним, виявляємість таких хвороб серця росте. Вони зумовлюють високу смертність дітей першого року життя.
За даними статистичної звітності кількість людей з уродженими пороками серця в Україні складає більше 40 тис. осіб, щорічно уперше виявляють 5,5 тис. хворих, а протягом першого року життя помирає біля 900 дітей (М.Ф. Зиньковський, 1997). В тому числі зустрічається один із складних пороків, що мають тяжкий перебіг - відкритий передсердно-шлуночковий (атріовентрикулярний) канал (ВПШК) частота якого коливається в межах 2 - 6% випадків. В основі ВПШК є аномальне сполучення між передсердями та шлуночками, що формується внаслідок ембріональних порушень в розвитку перегородок серця та його передсердно-шлуночкового клапанного апарату. Те, що ця аномалія зустрічається рідко, а також різноманіття її анатомічних форм не лише утрудняє вивчення, але і не дозволяє накопичити достатній досвід діагностики та хірургічної корекції пороку. Перебіг хвороби супроводжується високою легеневою гіпертензією і без оперативного втручання летальність значно зростає. Поєднання ВПШК з пороками конотрункусу (аномаліями розвитку артеріальних конусів, аорти, легеневого стовбура) робить проблему ще більш актуальною, тому що має високу післяопераційну летальність (Б.Г. Алекян та співавт., 1994, A. Bertolini a. oth., 1996). Успіх операцій багато в чому залежить від знання вікових особливостей будови серця в нормі та з аномалією, характеру ембріональних порушень, що вимагає від морфологів детальних даних про ізольовані і сполучені анатомічні форми пороків.
Серед морфологічних робіт про будову звичайно сформованого серця у дітей мало приділяється уваги трабекулярному відділу шлуночків (С.С. Міхайлов, 1987; І.І. Берішвілі та співавт., 1997). Немає однозначних затверджень про перевагу тієї або іншої форми кровопостачання серця та особливостей зон венозного дренування міокарда у дітей (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритимпередсердно-шлуночковим каналом у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок