Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЮБ І СІМ’Я У БОЙКІВ КАРПАТ НАПРИКІНЦІ ХІХ ст. – ДО 1939 р.

ШЛЮБ І СІМ’Я У БОЙКІВ КАРПАТ НАПРИКІНЦІ ХІХ ст. – ДО 1939 р.

Назва:
ШЛЮБ І СІМ’Я У БОЙКІВ КАРПАТ НАПРИКІНЦІ ХІХ ст. – ДО 1939 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Галько Оксана Юріївна
УДК 392.5 (477.86/87) “18”/”19”
ШЛЮБ І СІМ’Я У БОЙКІВ КАРПАТ
НАПРИКІНЦІ ХІХ ст. – ДО 1939 р.
Спеціальність – 07.00.05 – Етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий доктор історичних наук, професор
керівник: Борисенко Валентина Кирилівна,
професор кафедри етнології та краєзнавства
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні доктор історичних наук, професор
опоненти: Панчук Май Іванович,
завідуючий відділом національних меншин Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України
кандидат історичних наук
Бондаренко Галина Борисівна,
старший науковий співробітник
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та
етнології імені М. Рильського НАН України
Провідна
установа: Інститут народознавства НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться 16.02.004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.20. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 15.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І. Божко
Загальна характеристика роботи
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів (7 підрозділів), висновків, списку використаних джерел та літератури (20 сторінок, 288 найменувань). Загальний обсяг дисертації становить 212 сторінок.
Вступ. Актуальність теми. Від часу здобуття Україною незалежності розпочався новий етап розвитку етнології, який відзначається посиленням уваги до духовної культури народу та його етнографічних груп. Особливу зацікавленість для етнографічних досліджень становить аналіз відмінних локальних характеристик субетносів Карпатського регіону – бойків, гуцулів та лемків.
З’ясування етногенетичних питань українського народу на науковому рівні є неможливим без дослідження духовної культури гірського населення Карпат – бойків. Спричинені специфікою культури бойків виникали недостатньо вмотивовані гіпотези щодо їх походження – окремі дослідники виводили родовід бойків від кельтів. Тому саме від вивчення взаємостосунків у бойківській родині, особливостей сімейної та календарної обрядовості в контексті української культури залежить якість та ефективність вирішення певних проблем культурної антропології та історії України.
Актуальність дослідження визначається і тим, що чимало етнографічних особливостей бойків є одними з найважливіших і водночас найменш досліджених проблем в українській академічній науці. Взаємостосунки у бойківській родині, специфіка сімейної обрядовості та відтінки звичаєвого права, які регулювали сімейне життя на повсякденному рівні, спеціально не досліджувалися. У сучасній етнографічній науці спеціальних праць такого характеру поки що не створено, але окремі сюжети етнографічних досліджень засвідчують зростання інтересу до вивчення сімейних відносин. Крім цього аналіз шлюбно-сімейних зв’язків дозволяє простежити гендерні мотиви, виявити важливі механізми етнопедагогіки, з’ясувати їх вплив на гуманістичні та демократичні цінності українства.
Об’єктом дослідження є етнографічна група українців – бойки Карпат.
Предметом дослідження є розвиток сімейно-шлюбних стосунків бойківської родини, регламентування звичаєвим правом та традицією внутрішньосімейних відносин і морального фону в сім’ї, виховання та догляд дітей, а також родинні звичаї, обряди й традиції, які побутували в житті бойківської сім’ї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ШЛЮБ І СІМ’Я У БОЙКІВ КАРПАТ НАПРИКІНЦІ ХІХ ст. – ДО 1939 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок