Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> закономірності втрати пружнопластичної стійкості складноструктурного масиву навколо одиночної виробки

закономірності втрати пружнопластичної стійкості складноструктурного масиву навколо одиночної виробки

Назва:
закономірності втрати пружнопластичної стійкості складноструктурного масиву навколо одиночної виробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Гапєєв Сергій Миколайович
УДК 622.831.3:531.36
закономірності втрати пружнопластичної
стійкості складноструктурного масиву
навколо одиночної виробки
Спеціальність 05.15.09 – “Механіка ґрунтів та гірських порід”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Шашенко Олександр Миколайович,
завідувач кафедри будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Новікова Людмила Василівна,
завідувачка кафедри вищої математики Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент
Бабіюк Геннадій Васильович,
професор кафедри будівельної геотехнології і гірничих споруд Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ)
Провідна установа: | Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України, відділ механіки гірських порід (м. Дніпропетровськ).
Захист дисертації відбудеться “_21_” _січня_ 2005 р. о _1200_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
Автореферат розіслано “_09_” __грудня_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | О.В. Солодянкін
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Вугілля було й залишається єдиною вітчизняною сировиною з достатнім рівнем запасів, що робить його надійним гарантом енергетичної незалежності країни на віддалену перспективу. Вугільна промисловість, таким чином, є однією з провідних галузей народного господарства України. Першочерговою задачею по підвищенню її ролі в економіці держави є збільшення обсягів видобутку конкурентноздатного вугілля. Одним із шляхів досягнення цього є зниження його собівартості. У структурі собівартості вугілля однією з вагомих частин є стаття витрат на підтримку та ремонт протяжних виробок, котрі забезпечують ритмічність ведення видобувних робіт.
Зростання глибин розробки, ускладнення гірничо-геологічних умов, збільшення прольотів виробок – усе це призвело до росту навантажень на кріплення, різким і більш інтенсивним проявам гірського тиску. В умовах постійного збільшення глибини ведення гірничих робіт проблема забезпечення стійкості гірничих виробок набуває особливо великого значення.
Вивчення стану протяжних виробок шахт України, аналіз витрат, що пов'язані із їх підтримкою та ремонтом, показують, що найбільш трудомісткими процесами при забезпеченні експлуатаційного стану виробок є заходи щодо боротьби зі здиманням порід підошви.
Таким чином, з огляду на низький рівень механізації робіт із підривки спучених порід, значні обсяги цих робіт (понад 2500 км на рік у цілому по вугільних шахтах України), цілком очевидно, що пошук ефективних способів боротьби зі здиманням підошви є однією з першорядних народногосподарських задач. При цьому розробка технологічних параметрів різних способів і методів протидії здиманню нерозривно пов'язана з дослідженням закономірностей цього складного за своєю природою явища. Особливе значення мають такі дослідження для умов, коли масив, що вміщує виробку, має структурні особливості, котрі впливають на його напружено-деформований стан (НДС), а отже, і на стан виробки.
У цьому зв'язку дослідження закономірностей здимання підошви протяжної виробки, розташованої в істотно неоднорідному масиві, і розробка на їхній основі заходів, спрямованих на зниження обсягів ремонтних робіт, є актуальною задачею, що має важливе наукове й практичне значення, рішенню якої і присвячена дисертація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: закономірності втрати пружнопластичної стійкості складноструктурного масиву навколо одиночної виробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок