Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВАГІТНОЇ ЖІНКИ ДО ПЕРШИХ ПОЛОГІВ

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВАГІТНОЇ ЖІНКИ ДО ПЕРШИХ ПОЛОГІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВАГІТНОЇ ЖІНКИ ДО ПЕРШИХ ПОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,33 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
Іщук Олеся Юріївна
УДК 159. 922.1:159.923.2 :159.922.6
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВАГІТНОЇ ЖІНКИ ДО ПЕРШИХ ПОЛОГІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Гасюк Мирослава Богданівна,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, академік АПН України
Яценко Тамара Семенівна,
РВНЗ “Кримський гуманітарний університет”;
кандидат психологічних наук, доцент
Потапчук Людмила Володимирівна,
Волинський національний університет імені Лесі Українки
Захист відбудеться 18 червня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.04 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий “17” травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Белей М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні тенденції розвитку практичної психології в Україні ставлять перед науковцями щоразу нові завдання, одним з яких є розробка методів роботи з психологічної підготовки вагітних жінок до пологів. Сьогодні відомо, що психологічна підготовленість жінки до пологів є чинником зменшення больових відчуттів та зменшення ймовірності виникнення різноманітних ускладнень під час народження дитини і в післяпологовому періоді (як у матері, так і в дитини). Розроблені численні напрями, методи психологічної підготовки вагітних до пологів (метод АSPO/Ламаза, метод Р. Бредлі, школа М. Одена, психопрофілактична підготовка вагітних до пологів (І. З. Вельвовський) й багато інших). Їх представники пропонують певний комплекс занять, специфіка яких диференціюється співвідносно до черговості пологів жінки: підготовка до перших пологів, других і т. д. Проте невивченою залишається проблема врахування значення вікових аспектів у системі психологічної підготовки жінок до пологів. Так, існує обмаль інформації про необхідність і зміст диференційованого підходу до жінок, які готуються до перших пологів у віці 17–25 років і 35–45 років. Врахування вікових та індивідуально-психологічних особливостей залишається недостатньо дослідженим питанням як у сфері психологічної підготовки вагітних жінок до пологів, так і в сфері вивчення характеру адаптації жінки до вагітності і материнства, особливостей сформованості та змісту материнської ідентичності жінки. Дослідження окреслених питань дасть змогу поглибити, розширити та вдосконалити систему теоретико-прикладних знань в галузі психології вагітності і материнства, розробити диференційовану (відповідно до вікових та індивідуально-психологічних особливостей жінок) програму психологічної підготовки вагітних до пологів.
Адаптація жінки до вагітності, психологічна підготовка її до пологів, онтогенетичні та філогенетичні аспекти становлення материнства й інші питання психології вагітності і материнства вивчались такими вітчизняними науковцями, як О. В. Баженова, Л. Л. Баз, О. Бертин, В. В. Бойко, Н. В. Боровикова, В. І. Брутман, А. Я. Варга, О. С. Васильєва, М. Б. Гасюк, С. Н. Єніколопов, Ж. В. Зав’ялова, М. Є. Ланцбург, В. Лосєва, А. Луньков, С. Ю. Мещерякова, М. Г. Панкратова, М. С. Радіонова, О. А. Ряплова, Г. Г. Філіппова та ін. Численні теоретичні та практичні дослідження глибинно-психологічних аспектів вагітності, особливостей її переживання як фактора впливу на розвиток особистості матері й дитини були проведені представниками зарубіжної психології (Е. Бадінтер, Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВАГІТНОЇ ЖІНКИ ДО ПЕРШИХ ПОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок