Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору

діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору

Назва:
діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Пантелеймонов Олександр Євгенович
УДК: 002.704.312
діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору
23.00.03 – політична культура та ідеологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних комунікацій та зв‘язків з громадськістю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: Кандидат історичних наук
МАТВІЄНКО Віктор Михайлович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент кафедри міжнародних організацій і дипломатичної служби
Офіційні опоненти: Доктор політичних наук
ЗЕРНЕЦЬКА Ольга Василівна,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України, провідний науковий співробітник відділу глобалістики і геополітики
Доктор політичних наук
ЛИТВИНЕНКО Олександр Валерійович,
Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України, заступник директора
Провідна установа:
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, м Київ.
Захист дисертації відбудеться “10” лютого 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий “10” січня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.34 Н.М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний розвиток світового комунікаційного простору характеризується кардинальними змінами у відносинах між учасниками світових інформаційних потоків та співвідношенні сил на глобальних інформаційних ринках. Бурхлива еволюція інформаційних технологій, політичні трансформації в країнах Центральної та Східної Європи, процеси концентрації власності та зміни в інформаційному та антимонопольному законодавстві деяких країн світу істотно вплинули і на діяльність світових інформаційних агентств.
Сьогодні найбільші інформаційні агентства світу відіграють провідну, а в деяких питаннях і виключну роль у функціонуванні глобальних комунікаційних потоків. У зв’язку з цим можна згадати, наприклад, що на долю агентств Reuters, UPI, AP та AFP ще недавно припадало більше 80% всіх новин, які щоденно розповсюджувались світовими ЗМІ. За останні 10-15 років найбільші інформаційні агентства вдало трансформували свою діяльність (шляхом диверсифікації послуг та виходу на нові ринки), ефективно використовували досягнення інформаційних і комунікаційних технологій та виступали головними акторами на світовому ринку інформації та даних різного роду, зокрема міжнародних новин, інформації про комерційні угоди, відомостей про стан справ на фінансових ринках тощо.
Разом з цим варто зазначити, що система інформаційних агентств світу існує вже більше 150 років, хоча впродовж більшої частини цього часу взагалі не робилося жодних спроб систематизовано дослідити такі риси їх діяльності, як: а) особливості співробітництва з традиційними ЗМІ; б) вихід інформаційних агентств на нові ринки послуг (зокрема, фінансові ринки світу і ринок телевізійних новин); в) особливості конкурентних відносин з іншими акторами світового ринку новин; д) зміни, зумовлені впровадженням нових інформаційних технологій тощо.
Актуальність теми та доцільність вивчення діяльності найбільших інформаційних агентств світу обумовлюються тим, що в сучасних умовах розбудови державності України на перший план за важливістю виходять питання, пов'язані із забезпеченням національної безпеки країни. Слабка інтегрованість України в світовий інформаційний простір, використання інформаційного вакууму України для підриву її авторитету в світі, насадження цінностей і стереотипів західного світу та інші численні інформаційні загрози її національній безпеці засвідчують: дослідження чинників, що впливають на захист і контроль національного інформаційного простору, нині, як ніколи, є вельми актуальним і значущим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок