Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Архітектурно-планувальна структура містечок Галичини, закладених у другій половині XVI – XVII століттях

Архітектурно-планувальна структура містечок Галичини, закладених у другій половині XVI – XVII століттях

Назва:
Архітектурно-планувальна структура містечок Галичини, закладених у другій половині XVI – XVII століттях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,68 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет "Львівська політехніка"
ТОПИЛКО
Світлана Ігорівна
УДК 711.424
Архітектурно-планувальна структура
містечок Галичини,
закладених у другій половині XVI – XVII століттях
18.00.01 Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів-2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат архітектури, доцент
Петришин Галина Петрівна,
кафедра “Художніх основ та історії архітектури” Національного університету "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти - | доктор мистецтвознавства, професор
Тимофієнко Володимир Іванович,
кафедра основ архітектури і художнього проектування Київського національного університету будівництва та архітектури, п.н.с. Інституту мистецтвознавства, фолькльористики та етнології ім. М.Рильського Національної Академії наук України (м.Київ)
кандидат архітектури, доцент
Бевз Микола Валентинович,
завідувач кафедри реконструкції та реставрації архітектурних комплексів Національного університету "Львівська політехніка"
Провідна установа – | Науково-дослідний і проектний інститут містобудування (м.Київ)
Захист відбудеться “23” жовтня 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд.226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий “23” вересня 2003 р.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. Демчина Б.Г.


Загальна характеристика роботи
Сьогодні на території Галичини констатується низький рівень урбанізації (41%) на фоні усієї України (59%). Схід України є вдвічі урбанізованішим від Заходу, хоча у минулому ці тенденції були протилежними. Кращий рівень урбанізації спостерігається, коли до категорії міст включити так звані селища міського типу, до яких у Галичині у більшості своїй належать історично сформовані містечка. Друга половина XVI – XVII століття характеризується закладенням великої кількості міст на основі тогочасних світоглядних ідей та урбанізаційної практики. Всього в межах сучасної Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей у досліджуваний період було закладено понад 200 міських поселень. Частина з них була резиденціями – крупними укріпленими містами. Проте більшість виконувала роль малих міст в історичній системі розселення, концентруючи адміністративну, обслуговуючу, торговельну, культурну функції для найближчої округи. Вивченню, а тим більше збереженню спадщини найдрібнішої урбаністичної ланки Галичини цього періоду не приділялося достатньої уваги.
Колишні містечка сьогодні балансують на межі між селом і селищем міського типу, рідше вони належать до категорії малого чи середнього міста. Зіставлення показників сучасного рівня урбанізації і середини XVII ст. показує, що більшість історичних міських поселень розчинилась у сільській місцевості. Відповідно вони не розглядаються як цінні пам’ятки історичного містобудування, що вимагають вивчення і збереження.
Актуальність теми дослідження визначається такими основними положеннями:
1. За останні 50 років сформувалась тенденція до зменшення кількості міських поселень внаслідок зміни адміністративного статусу. У сучасній системі розселення бракує проміжної ланки між більшими містами і сільськими поселеннями – малих міст, які є найбільш деградованою ланкою в урбаністичному процесі. Очевидно, виявлення таких містечок створить сприятливі умови для відновлення повноцінної системи розселення регіону.
2. Архітектурно-планувальна структура усіх історично сформованих міст Європи є уповні вивченою, на відміну від міст України, де увага приділялась тільки більшим містам. Дослідження містечок необхідне для визначення шляхів становлення українського містобудування епохи Відродження, його місця у світовій історії урбаністики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Архітектурно-планувальна структура містечок Галичини, закладених у другій половині XVI – XVII століттях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок