Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЯЛИЦІ БІЛОЇ (ABIES АLBA Mill.) В ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗАХ ПЕРЕДКАРПАТТЯ (ГЕНЕЗА, ВІДНОВЛЕННЯ, ПРОГНОЗ)

БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЯЛИЦІ БІЛОЇ (ABIES АLBA Mill.) В ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗАХ ПЕРЕДКАРПАТТЯ (ГЕНЕЗА, ВІДНОВЛЕННЯ, ПРОГНОЗ)

Назва:
БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЯЛИЦІ БІЛОЇ (ABIES АLBA Mill.) В ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗАХ ПЕРЕДКАРПАТТЯ (ГЕНЕЗА, ВІДНОВЛЕННЯ, ПРОГНОЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАРПАН ТАРАС ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 581. 526. 426 (477)
БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЯЛИЦІ БІЛОЇ
(ABIES АLBA Mill.) В ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗАХ ПЕРЕДКАРПАТТЯ (ГЕНЕЗА, ВІДНОВЛЕННЯ, ПРОГНОЗ)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака (м. Івано-Франківськ).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Третяк Платон Романович,
Український державний лісотехнічний університет, кафедра лісівництва, професор
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник,
Білова Наталія Анатоліївна,
начальник кафедри товарознавства та митної експертизи (Академія митної служби України).
доктор біологічних наук, професор
Царик Йосип Володимирович,
завідувач кафедри зоології Львівського національного університету ім. Івана Франка, професор
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться „ 26 „ травня 2004 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 з присудження наукового ступеня доктора біологічних наук в Дніпропетровському національному університеті за адресою 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Автореферат розісланий „20” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зменшення дольової участі ялиці білої (Abies alba Mill.) в лісових біогеоценозах Європи (Leibundgut, 1984; Larsen, 1989; Korpel, 1995; Schuеtz, 2001) та Українських Карпат (Голубець, 1978; Швиденко, 1980; Порада, 1990) вимагає вивчення генези її ареалу, стану, життєвості з позицій популяційної екології (Малиновський, 1996; Санніков, 1994; Царик, 1991). В Карпатських областях площа лісів з домінуванням ялиці за останнє сторіччя зменшилась в 2,1 рази (Парпан, 1994). Глибока антропогенна трансформація лісових біогео-ценозів Передкарпаття з участю ялиці (Голубець, 1996) вимагає опрацювання екологічних засад щодо її відтво-рення та використання. В цьому контексті актуальною є проблема вивчення стану довкілля у регіоні Передкарпття, пізнання особливостей природного відновлення, його ценотичні реакції, стратегії ценопопуляцій ялиці, прогнозу їх сукцесій, що є предметом та завданням популяційної екології і теоретичною базою лісівництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана в лабораторії екології Українського науково – дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака. Вона була складовою частиною таких держбюджетних тем в період 1998-2003 років: „Розробити наукові та організаційні основи екологічного моніторингу лісів України”, (№ ДР 0196U014655), „Дати оцінку динамічних змін під впливом антропогенних і техногенних факторів на основі моніторингових досліджень в лісах регіону Карпат”, (№ ДР 0100U001489), „Удосконалити систему заходів з відновлення ялицевих лісів Карпат”, (№ ДР 0196U0146551999).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи - аналіз біоекологічних особливостей ялиці білої в лісових біогеоценозах Передкарпаття та обґрунтування раціонального використання ялицевих лісів.
Для досягнення поставленої мети вирішувалися такі основні завдання:
§ охарактеризувати сучасний стан біології та екології ялиці білої;
§ вивчити шляхи міграції та генезу ареалу ялиці білої;
§ дослідити чисельність, структуру і життєвість ценопопуляцій ялиці в корінних і трансформованих біогеоценозах;
§ шляхом мікроекосистемного аналізу оцінити вплив структури корінних і похідних деревостанів на підріст ялиці;
§ спрогнозувати за допомогою комп’ютерної моделі Forkome сукцесії корінних і трансформованих лісових біогеоценозів з участю ялиці;
§ запропонувати екологічні засади раціонального використання лісових біогеоценозів з участю ялиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЯЛИЦІ БІЛОЇ (ABIES АLBA Mill.) В ЛІСОВИХ БІОГЕОЦЕНОЗАХ ПЕРЕДКАРПАТТЯ (ГЕНЕЗА, ВІДНОВЛЕННЯ, ПРОГНОЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок