Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гамма Тетяна Миколаївна
УДК 338.439:338.512(477)
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.06.01 – „Економіка, організація і управління підприємствами”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат економічних наук, доцент
Дяченко Людмила Едуардівна
Одеський державний
економічний університет,
професор кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заїнчковський Анатолій Олександрович
Національний університет
харчових технологій, м. Київ,
завідувач кафедри економіки
кандидат економічних наук, доцент
Богатирьов Анатолій Михайлович
Одеська національна
академія зв’язку ім. А.С.Попова,
професор кафедри
менеджменту й маркетингу
Провідна установа:
Харківський національний економічний університет,
пр-кт. Леніна, 9а.
Захист відбудеться ” 16 ” грудня__2005 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий 15 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук , доцент А.І.Ковальов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Харчова індустрія є стратегічною галуззю народного господарства, від якої залежить добробут українського народу. У загальному обсязі промислового виробництва країни її частка у 2004 році складала 17,8 відсотки. За цим показником харчова промисловість поступається лише металургії. Важливе місце в її структурі займає молокопродуктовий підкомплекс, від рівня розвитку якого залежить ступінь задоволення потреб населення в найважливіших продуктах харчування – молоці та молочній продукції. За науково обґрунтованими нормами молоко та молокопродукти складають до третини харчового раціону людини, оскільки є основним джерелом надходження білка в організм. Від рівня споживання молока значною мірою залежить здоров’я нації.
Криза 90-х років, яка охопила економіку країни значно погіршила економічний стан підприємств молокопереробної галузі. Суттєво скоротився обсяг виробництва молочної продукції за основними асортиментними групами, що призвело до зниження рівня рентабельності продукції, зменшення прибутку молокопереробних підприємств та їх збитковості.
Об’єктивна необхідність зупинення негативних процесів, що відбуваються в індустрії переробки молока в умовах трансформації економіки країни, вирішення проблем ефективного функціонування підприємств галузі вимагають обґрунтування, подальшої розробки та реалізації економічної стратегії. Розробка стратегії розвитку надає можливість підприємствам адаптуватися до високого рівня нестабільності та складних ринкових умов. Оскільки в умовах сьогодення саме прибуток є основним джерелом самофінансування молокопереробних підприємств, поставлені у дисертації проблеми полягають у розробці та практичній реалізації системного підходу до формування стратегії зростання.
Основу формування теорії економічної стратегії складають теоретичні положення відображені у наукових роботах А. Чандлера, К. Ендрю, І. Ансоффа, М. Портера, Р. Акоффа, Г. Мінцберга, С. Стрікленда, А. Томпсона та інших. Суттєвий вклад у подальший розвиток теорії формування та реалізації стратегії внесли сучасні автори, такі як О. Віханський, О. Градов, Є. Бельтюков, З. Шершньова та інші. Їхні розробки більш адаптовані до умов трансформаційної економіки. Однак, складність та недостатність розв’язання проблем формування стратегії розвитку підприємств потребують подальшого системного наукового дослідження.
Невирішеність завдань щодо підвищення ефективності функціонування молокопереробних підприємств та збільшення прибутку визначили вибір теми дисертаційної роботи, мету та побудову структури дисертації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок