Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ / сторінка 4

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

У першому розділі „Теоретичні основи формування стратегії зростання прибутку підприємств” досліджено еволюцію наукових поглядів на зміст категорії „стратегія”; обґрунтовано роль стратегії в системі категорій стратегічного управління. Сформовано узагальнююче визначення поняття „економічна стратегія підприємства”. Економічна стратегія характеризує модель прийняття рішень на довгостроковий період з оптимального розподілу і використання ресурсів з метою досягнення конкурентних переваг на цільових ринках, із врахуванням факторів як зовнішнього, так і внутрішнього середовища підприємства. Стратегія формулює мету та засоби її досягнення так, щоб надати підприємству визначений напрямок його розвитку. Розроблені теоретичні підходи та напрямки формування стратегії зростання прибутку молокопереробних підприємств.
Стратегія розвитку підприємств харчової промисловості, за умов збереження загальних принципів формування та функціонування, характеризується певними особливостями, притаманними конкретній галузі. Запропонована модель економічного механізму формування стратегії зростання прибутку молокопереробних підприємств, яка базується на сукупності дій цілеспрямованого впливу на чинники збільшення прибутку з урахуванням галузевих обмежень.
У дисертаційному дослідженні виконано аналіз існуючих підходів до формування стратегії, якій виявив відсутність єдиної думки вчених щодо складу та послідовності основних етапів даного процесу. Тому, відповідно до логіки управління та з використанням методів системного аналізу, запропонована логічна модель процесу формування та реалізації стратегії зростання прибутку, яка відображена на рис. 1.
Дослідженням встановлено, що важливим чинником зростання прибутку молокопереробних підприємств у контексті нестабільних ринкових умов є формування товарної стратегії та асортиментної політики, що визначають обсяги виробництва молочної продукції, її асортимент та якість у контексті потреб ринку. Крім того ефективна товарна стратегія забезпечує конкурентні переваги господарського портфелю та його довгострокову прибутковість.


Рис. 1 Процес формування та реалізації стратегії зростання прибутку молокопереробних підприємств


Розроблені| наступні етапи формування товарної стратегії спрямовані на досягнення реалізації поставленої мети молокопереробних підприємств: перший - формування концептуальної частини товарної стратегії та другий - формування детермінованої частини товарної стратегії.
Розглянута концептуальна частина товарної стратегії, що встановлює напрямки розвитку господарського портфелю. Показана розробка детермінованої частини товарної стратегії, що визначає вимірювані стратегічні характеристики товарів, досягнення яких забезпечує зростання прибутку підприємств.
У другому розділі „Передумови формування стратегії зростання прибутку підприємств харчової промисловості” представлена загальна характеристика сучасного економічного стану ринку молока та молочної продукції України та Одеської області; проаналізовано тенденції та надана оцінка досягнутого рівня виробництва молочної продукції; внутрішнього середовища функціонування молокопереробних підприємств; розкриті основні причини неповного використання виробничого потенціалу та збиткової діяльності молокопереробних підприємств.
Здійснено ретроспективний аналіз структури вітчизняного виробництва молочної продукції за обсягами та асортиментом.
Динаміка виробництва основних видів молочної продукції представлена на рис.2.
Рис. 2. Динаміка виробництва основних молочних продуктів в Україні
Як свідчать дані представлені на рис.2, до 2000 року в Україні спостерігалося постійне зменшення обсягів виробництва молочної продукції. Порівняно з 1990 роком це зниження складало 51,4 відсотки. У 2000 році почалися позитивні зміни у випуску основних різновидів молочних продуктів. Однак, незважаючи на тенденції збільшення обсягів виробництва продукції, його рівень становить лише 54,8 відсотка на противагу рівня 1990 року.
За допомогою проведеного SWOT-аналізу (сила (strength), слабкість (weakness), можливості (opportunities), загрози (threats)) визначено, що найсуттєвішою загрозою молокопереробної промисловості є її залежність від сировинної бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОСТУ ПРИБУТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок